Darbus traģēdijas vietā atsāks vēlāk; tiks izraisīti apzināti nogruvumi Papildināts

Apollo
27 komentāri

Glābšanas darbi Zolitūdē sagruvušajā veikalā turpināsies pēc plkst.12, kad būs zināmi precīzi dati no mērījumu ierīcēm, kas uzstādītas nelaimes vietā. Plānots, ka tiks izraisīti apzināti nogruvumi, apliecināja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Darbus traģēdijas vietā atsāks vēlāk; tiks izraisīti apzināti nogruvumi

Foto: Evija Trifanova/LETA

Pētersone preses brīfingā sacīja, ka nelaimes vietā ir uzstādītas mērījumu ierīces, kas noteiks, cik bīstama ir atrašanās veikala teritorijā. Pēc plkst.12 būs precīzi dati, un tad varētu atsākties darbi.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki turpmāk izmantos citu tehnisko aprīkojumu, jo tālāka darbība bez nekontrolētiem nogruvumiem nav iespējama. «Mēs izraisīsim nogruvumus, lai ēka pakāpeniski tiktu demontēta,» teica amatpersona.

Pētersone-Godmane uzsvēra, ka personu meklēšana paliek prioritāte. «Pārbaudīsim visu teritoriju. Ceram, ka tur vairs nebūs neviena bojāgājušā,» teica viņa.

Tāpat zināms, ka Valsts policijas mājaslapā tiks publicēts bojāgājušo cilvēku vārdu saraksts.

Aizvadītās nakts laikā bezvēsts pazudušo cilvēku skaits nav mainījies un joprojām kā pazuduši pieteikti septiņi cilvēki, kuri teorētiski varētu atrasties sagruvušā lielveikala drupās, vēsta LETA.

Valsts policijas vadītājs Ints Ķuzis tomēr uzsvēra, ka šo septiņu cilvēku skaitā ir visi, kas pēdējās dienās policijā ir pietikti kā pazuduši neatkarīgi no pazušanas vietas, līdz ar to reāli drupās aprakto cilvēku varētu būt mazāks.

Šorīt pie lielveikala drupām ir redzami pāris cilvēki, kuri sēro un vēl gaida informāciju par saviem tuviniekiem.

Nelaime Zolitūdē notika ceturtdien, kur sabruka lielveikala «Maxima» jumts. Līdz šim atrasti 54 bojāgājušie, vēl vairāki cilvēki ir pieteikti kā pazuduši.

Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv