Darvins dzīvniekus pētīja gan dzīvus, gan gardi pagatavotus

Apollo
45 komentāri

Lai arī Čārlzs Darvins plašākai sabiedrībai vislabāk ir pazīstams, kā zinātnieks, kurš pētīja, kā visas dzīvās sugas ir attīstījušās evolūcijas gaitā, tomēr izrādās, ka dzīvniekus viņš mīlēja ne tikai kā zinātniskas izpētes objektus, bet arī gardi pagatavotus uz sava pusdienu galda, rakstīts izdevumā «All That Is Interesting».

Darvins dzīvniekus pētīja gan dzīvus, gan gardi pagatavotus

Wikimedia Commons

Tieši tā, pasaulē slavenākais biologs un pētnieks savas atklātās dzīvnieku sugas nevairījās arī nosmeķēt. Savas dzīves laikā viņš nogaršoja dučiem retu dzīvnieku, to skaitā pumas, strausam līdzīga radījuma un pat deviņus kilogramus smaga grauzēja gaļu.

Darvina kāre pēc retu dzīvnieku gaļas sākās viņa studiju laikā Kembridžas Universitātē, kur viņš bija gardēžu kluba «Glutton Club» biedrs.

Šis klubs, tāpat kā citi tajā laikā populāri klubi, kopā sanāca reizi nedēļā, tomēr, kamēr citos pulciņos diskutēja par nākamajā nedēļā veicamajiem pienākumiem, gardēžu kluba vienīgais mērķis bija nogaršot arvien jaunus, cilvēka ēdienkartē iepriekš nezināmus zvērus.

Kluba pastāvēšanas laikā tā locekļi mielojās pārsvarā ar putniem, to skaitā vanagu, kādu gārnim līdzīgu putnu un brūno pūci, kas izrādījās neēdama, tāpēc klubs lēnām izjuka.

Tiesa, Darvins nezaudēja kāri pēc neparastas gaļas un devās apceļot pasauli, lai zinātnes vārdā pētītu un vēl negantāk mielotos ar visretāko dzīvnieku sugu pārstāvjiem.

Sava ceļojuma laikā Darvins nogaršoja pumu, kuru viņš aprakstīja kā «pēc garšas līdzīgu vaļa gaļai», dažādas iguānas, armadillo, kā arī Galapagu bruņurupučus. Interesanti, ka pētnieks nogaršoja ne tikai bruņurupuča gaļu, bet nosmeķēja arī tā dziedzeru saturu, ko aprakstīja kā «caurspīdīgu un nedaudz rūgtu».

Argentīnā Darvins nogaršoja arī Dienvidamerikas strausu (lesser rhea), kuru viņš centās nomedīt vairākus mēnešus, tomēr Darvina iecienītākā gaļa bija no kāda 9 kilogramus smaga grauzēja, kuru viņš aprakstīja, kā labāko gaļu, ko viņš jebkad ēdis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

14.12.2017
Ienākt apollo.lv