Datorkļūme apklusina Rātsnama zvanus

Apollo
0 komentāru

Datorkļūmes dēļ pagājušajā nedēļā uz laiku bija apklusuši Rātsnama zvani, kas parasti ikdienā katru stundu atskaņo kādu melodiju, novēroja aģentūra LETA.

Datorkļūme apklusina Rātsnama zvanus

Foto: Gatis Dieziņš/LETA

Par apklusušajiem zvaniem izbrīnu pauda vairāki Rīgas domes deputāti, izsakot visdažādākos minējumus.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā, zvani bija apklusuši datorkļūmes dēļ. Zvani tiek vadīti elektroniski ar speciālas datorprogrammas palīdzību, un šī programma bijusi «uzkārusies».

Tagad kļūme ir novērsta un zvani skan, kā ierasts.

Kā ziņots, no Vācijas atvestie un šīs valsts speciālistu uzstādītie 30 datorizētie zvani ir pašvaldības SIA «Rīgas nami» dāvinājums pilsētai un kopš 2006.gada pavasara atrodas uz Rātsnama terases.

Rātsnama zvani katru stundu iezvana ar atšķirīgu melodiju, kuru programmu sagatavojis komponists Mārtiņš Brauns.

Tiek atskaņotas tādas melodijas kā «Rīga dimd», «Sapnis par Rīgu», «Rīgas puikas tiltu taisa», «Mazs bij tēva novadiņš», «Skaista mana tēvu zeme», «Daugavas laivinieks», «Tūdaliņ, tāgadiņ», «Svētku Alberts», «Daugaviņa - melnacīte», «Rīgas torņa galā zīle», «Rīga ir vien skaist pilsēt», «Daugaviņa», «Liepas satumst», «Pidriķis», «Lūk, rozes zied», «Mēness starus stīgo» un citas.

Komponists strādā arī ar atsevišķām tematiskām programmām, kuras tiek atskaņotas gan valsts svētkos, gan citās svinamajās dienās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv