Daudzdzīvokļu māju renovācijai pieejami vēl 11 miljoni latu

Apollo
0 komentāru

Atbalstam daudzdzīvokļu māju renovācijai Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) aktivitātes «Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi» ietvaros dzīvokļu īpašniekiem vēl ir pieejami finanšu līdzekļi 11 miljonu latu apmērā, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Daudzdzīvokļu māju renovācijai pieejami vēl 11 miljoni latu

Foto: R.Oliņš/Apollo

Kopējais ERAF finansējums aktivitātē ir 47 759 948 lati.

Līdz šodienai ERAF aktivitātes «Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi» ietvaros ir iesniegts 981 projektu iesniegums, un to ERAF līdzfinansējuma apjoms ir 58,3 miljoni latu. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra ir noslēgusi 483 līgumus un piesaistītais Eiropas Savienības līdzfinansējuma apjoms šiem projektiem ir 28,45 miljoni latu. Pašlaik ir noslēgusies 101 projekta īstenošana. Atbalstam daudzdzīvokļu māju renovācijai vēl pieejami aptuveni 11 miljoni latu.

Lai informētu dzīvokļu īpašniekus, apsaimniekotājus un būvkomersantus par kvalitatīvu ēku renovācijas projektu īstenošanu, EM ir izveidojusi videokanālu kampaņas «Dzīvo siltāk» video koplietošanas tīmekļa vietnē «www.youtube.com/siltinam».

Patlaban videokanālā «Dzīvo siltāk» ministrija apkopojusi videolekciju ierakstus no pēdējā laikā organizētajiem semināriem un konferencēm par projekta sagatavošanu iesniegšanai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā ERAF līdzfinansējuma saņemšanai, ēku kvalitatīvu renovācijas procesa veikšanu, kā arī atbildes uz semināros biežāk uzdotajiem jautājumiem.

Videokanāls arī turpmāk regulāri tiks papildināts ar jauniem videofailiem. Tuvākajā laikā tajā plānots publicēt atbildes uz jautājumiem par mājokļu renovācijas procesa organizēšanu ERAF aktivitātes «Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi» ietvaros.

Informāciju sniegs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un EM pārstāvji. Tāpat atbildes uz aktuālajiem jautājumiem sniegs arī banku un apdrošināšanas nozaru pārstāvji, kā arī informēs par kvalitatīvu renovācijas darbu veikšanu, piemēram, pareizu logu montāžu, ārējo norobežojošo konstrukciju siltināšanu, siltumapgādes un ventilācijas sistēmu renovāciju.

Jau ziņots, ka ERAF aktivitātes «Daudzdzīvokļu māju siltumnoturības uzlabošanas pasākumi» mērķis ir paaugstināt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitāti, lai nodrošinātu dzīvojamā fonda ilgtspēju un energoresursu efektīvu izmantošanu. Aktivitātes īstenošanai piešķirtais ERAF finansējums ir 47 759 948 lati. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
22

2017. gada 22. oktobris

Vārda dienas

Airisa, Irīda, ĪrisaArisa, Iraisa, Irida, Irisa

Valūtu kursi

22.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv