Daudzu partiju līderi pamatīgi sastrīdējušies; eksperti nosauc vēlēšanu intrigu

Apollo
0 komentāru

Šo vēlēšanu priekšvēlēšanu cīņa bija ļoti melna, uzskata viens no partijas «Jaunais laiks» dibinātājiem, Latvijas eksportētāju un investoru kluba valdes loceklis Dans Titavs.

Daudzu partiju līderi pamatīgi sastrīdējušies; eksperti nosauc vēlēšanu intrigu

Foto: Scanpix/Reuters

Tā Titavs izteicās intervijā laikrakstam «Neatkarīgā», kopā ar «Providus» pētnieku Valtu Kalniņu un sabiedrisko attiecību speciālistu Mārci Bendiku diskutējot par sestdien gaidāmajām ārkārtas vēlēšanām.

«Melna, ļoti melna [priekšvēlēšanu cīņa]. Domāju, tai būs tālejošas sekas. Daudzu partiju vadošie cilvēki ir pamatīgi sastrīdējušies. Tā sauktās pirmās nakts sarunas šoreiz būs nežēlīgi grūtas,» sacīja Titavs.

Savukārt Bendiks norādīja: «Melno kampaņu nevajadzētu jaukt ar melno PR. Nebija ne melna, ne balta, ne citas krāsas PR. Ilustrēšu ar kādu piemēru. Pie meitenes pienāk puisis un saka: klau, es esmu superīgākais čalis. Tas ir mārketings. Kad meitenei tūkstošiem reižu saka: tas ir superīgākais čalis – tad tā ir reklāma. Ja pie meitenes pienāk cita meitene un saka: klau, tas gan ir superīgs čalis – tās, lūk, ir sabiedriskās attiecības. Šajā priekšvēlēšanu kampaņā nebija nekādu sabiedrisko attiecību. Vienkārši pasmēla samazgas un gāza otram virsū. Ja kādas apvienības līderis aptaisījās kā mazais ezītis un pēc tam brēca pa visu pasauli, tas nebija nekāds melnais PR – parasts pašapgānīšanās akts.»

Titavs gan nevarēja piekrist Bendika teiktajam, norādot: «Ja kāds portāliņš apraksta prostitūtas piedzīvojumus ar deputātu kandidātiem, bet cits lielāks to pārpublicē, tas ir klasisks melnais PR.»

«Šis ir viens no retajiem piemēriem. Viss pārējais ir lamāšanās. Es kā bijušais sabiedrisko attiecību speciālists jūtos aizskarts, ja prastu gānīšanos uzdod par PR,» sacīja Bendiks.

Jautāti, kāda būs šo vēlēšanu lielākā intriga, Kalniņš sacīja: «Intriga. Mani interesē, vai 11.Saeimā ZRP un «Vienotība» kopā pārsniegs «Vienotības» mandātu skaitu iepriekšējās vēlēšanās. Tas liecinātu, bija vai nebija jēga Zatlera gājienam ar ārkārtas vēlēšanām.»

Savukārt Bendiks norādīja, ka nekas nemainīsies, tomēr intriga varētu būt - par ko balsos bijušais Tautas partijas elektorāts.

Savukārt Titavs atzina, ka lielākā intriga būs personas, kuras tiks ievēlētas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

26.09.2017
Ienākt apollo.lv