Daudzu valstu vadītāji izsaka līdzjūtības saistībā ar Zolitūdes traģēdiju

Apollo
1 komentārs

Valsts prezidents Andris Bērziņš ir saņēmis daudzu valstu vadītāju, kā arī tautiešu organizāciju ārvalstīs, vēstniecību, ārvalstu uzņēmumu un privātpersonu līdzjūtības saistībā ar 21.novembrī notikušo Zolitūdes traģēdiju.

Daudzu valstu vadītāji izsaka līdzjūtības saistībā ar Zolitūdes traģēdiju

Foto: Edijs Pālens/LETA

«Es biju patiesi šokēts, uzzinot par lielveikala jumta sabrukšanu Rīgā. Sēroju kopā ar jums un noliecu galvu bojāgājušo piemiņai. Lūdzu nodot visdziļāko līdzjūtību bojāgājušo ģimenēm un draugiem, kā arī drīzas izveseļošanās vēlējumus ievainotajiem,» savā vēstulē raksta Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess.

Savukārt Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite raksta, ka «šajās sāpēs un skumjās es novēlu bojāgājušo ģimenēm un visai Latvijas tautai spēku, izturību un vienotību».

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu, izsakot līdzjūtību, norāda: «Domās esmu kopā ar visiem tiem, kurus skārusi šī traģēdija – ar cietušo un bojāgājušo ģimenēm, kā arī ar to cilvēku ģimenēm, kuri dzīvību zaudējuši, glābjot citus.»

«Vienosimies domās, darbos un lūgšanās, lai palīdzētu cilvēkiem pārvarēt šo traģēdiju,» līdzjūtības vēstulē aicina Amerikas latviešu apvienība. 

Līdz šim Valsts prezidents saņēmis arī Azerbaidžānas prezidenta Ilhama Alijeva, Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko, Čehijas prezidenta Miloša Zemana, Horvātijas prezidenta Ivo Josipoviča, Izraēlas prezidenta Šimona Peresa, Kazahstānas prezidenta Nursultana Nazarbajeva, Krievijas prezidenta Vladimira Putina, Viņa Svētības Visusvētīgā Maskavas un visas Krievzemes Patriarha Kirila, Moldovas prezidenta Nikolajes Timofti, Polijas prezidenta Broņislava Komorovska, Rumānijas prezidenta Trajana Basesku, Slovākijas prezidenta Ivana Gašparoviča, Somijas prezidenta Sauli Nīnistes, Spānijas karaļa Huana Karlosa, Šveices prezidenta Ueli Maurera, Ukrainas prezidenta Viktora Janukoviča, Ungārijas prezidenta Jānoša Ādera, Uzbekistānas prezidenta Islama Karimova, Vācijas prezidenta Joahima Gauka un Zviedrijas karaļa Kārļa XVI Gustava līdzjūtības vēstules. Turcijas prezidents līdzjūtību Latvijas Valsts prezidentam izteica arī personīgi. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv