Daugavā pie Daugavpils sāk celties ūdens līmenis

Apollo
18 komentāri

Daugavā pie Daugavpils sākusies ūdens līmeņa celšanās, jau nākamnedēļ varētu sākties ledus iešana, aģentūru LETA informēja Daugavpils pilsētas domes izpilddirektors Andrejs Kursītis.

Daugavā pie Daugavpils sāk celties ūdens līmenis

Foto: Edijs Pālens/LETA

«Ja pagājušajā nedēļā ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils svārstījās 60-70 centimetru līmenī, tad šorīt no rīta tas sasniedzis 90 centimetrus un pietuvojies viena metra atzīmei. Ledus iešana upē tiek prognozēta laika posmā no 16. līdz 28.aprīlim,» skaidroja Kursītis.

Jau ziņots, ka ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils šogad varētu pārsniegt pilsētai kritisko septiņu metru atzīmi. Kā aģentūrai LETA iepriekš pieļāva Daugavpils pilsētas domes civilās aizsardzības speciālists Vladislavs Ruskuls, maksimālais ūdens līmenis Daugavā Daugavpilī tiek prognozēts 6,40-7,40 metri.

Sniega segas biezums gan tepat Latvijā, gan arī Baltkrievijā ir ievērojams, tādēļ, strauji iestājoties siltākam laikam, pamatīgu un ilgstošu palu iespējamība nav izslēgta. Situāciju sarežģī arī zemais ūdens līmenis upē, kas var nopietni apgrūtināt ledus iešanu un izraisīt strauju ūdens līmeņa celšanos ledus sastrēgumu vietās, skaidroja Ruskuls.

Pamatīgu palu iespējamību aģentūrai LETA neizslēdza arī Daugavpils novada domes izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts.

Tuvojoties palu laikam, plūdu apdraudētajās pašvaldībās ir izstrādāti palu laika pasākumu plāni, sarūpēts viss nepieciešamais materiāli tehniskais nodrošinājums, kā arī noteiktas iedzīvotāju izmitināšanas vietas plūdu gadījumam. Pienācīgi sagatavojušies palu laikam ir arī visi atbildīgie dienesti.

Pēdējos gados situācija Daugavā pie Daugavpils nav bijusi pārāk draudīga - lielākais ūdens līmenis bijis nedaudz pāri septiņiem metriem. Savukārt pagājušā gadsimta 50.gados ūdens līmenis upē pilsētas robežās ir bijis pat pāri deviņiem metriem.

Kritiskais ūdens līmenis Daugavā pie Daugavpils ir septiņi metri.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv