Dažas matu krāsu sastāvdaļas varēs lietot noteiktā koncentrācijā

Apollo
0 komentāru

No 2010.gada 15.maija 17 matu krāsu sastāvdaļas varēs lietot tikai noteiktās jomās, ievērojot noteikto koncentrāciju, paredz šodien valdībā atbalstītie grozījumi noteikumos par būtiskajām prasībām kosmētikas līdzekļiem un to uzraudzības kārtību.

Dažas matu krāsu sastāvdaļas varēs lietot noteiktā koncentrācijā

Foto: «Scanpix»/AP

Piemēram, tiek noteikts, vai noteiktas sastāvdaļas var lietot oksidējošos vai neoksidējošos matu krāsošanas līdzekļos, cik liela var būt vielas koncentrācija un vai tā var izraisīt vai arī neizraisa kādu alerģisku reakciju.

Saskaņā ar Patēriņa preču zinātniskās komitejas (SCCP) atzinumiem Eiropas Komisija kopā ar dalībvalstīm un ieinteresētajām pusēm ir vienojusies par vispārēju stratēģiju, lai reglamentētu matu krāsās izmantotās sastāvdaļas, saskaņā ar kuru ražotāji iesniedz SCCP novērtēšanai dokumentus ar zinātnisku informāciju par matu krāsu sastāvdaļām.

Patlaban SCCP vērtē sastāvdaļas, par kurām iesniegti atjauninātie drošuma dati, taču SCCP ir sniegusi galīgo atzinumu par 17 matu krāsu sastāvdaļām, un tādējādi attiecībā uz tām ir iespējams pieņemt galīgo lēmumu, skaidro Veselības ministrija (VM).

Turklāt noteikumos tiks papildinātas informatīvās atsauces uz Eiropas Savienības direktīvām, norādot uz Komisijas 2009.gada 16.aprīļa direktīvu, ar kuru groza Padomes direktīvu attiecībā uz kosmētikas līdzekļiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv