Degvielas tirgū atsākušies cenu kari

Apollo
0 komentāru

Latvijas degvielas tirgū no jauna sākušies tā sauktie «degvielas cenas kari», jo visi trīs lielie degvielas tirgotāji — «Statoil», «Neste» un «Lukoil» — nedēļas nogalē būtiski pazemināja degvielas cenu, pirmdien raksta «Dienas Bizness».

Degvielas tirgū atsākušies cenu kari

Foto: AFI

Degvielas cena pagājušajā nedēļas nogalē kritās vidēji par diviem santīmiem, un tas nozīmē, ka atšķirība starp vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības cenu ir minimāla.

Piemēram, 95. markas benzīns «Neste» un «Statoil» automātiskajās degvielas uzpildes stacijās maksāja 57,7 santīmus par litru, bet «Statoil» pilna servisa benzīntankos cena par šīs pašas markas benzīnu bija 58,7 santīmi litrā. Arī dīzeļdegvielas cenu visi lielie tirgotāji samazinājuši par vidēji divi santīmiem. Pašlaik litrs dīzeļdegvielas «Neste» un «Statoil» automātiskajās uzpildes stacijās maksā 61,7 santīmi.

Laikraksta rīcībā esoša informācija liecina, ka pirmais uzņēmums, kas samazināja degvielas cenu, bija «Neste», un pārējie degvielas tirgotāji bija spiesti šim solim sekot. Taču «Neste Latvija» ģenerāldirektors Kristians Hallunds uzsver, ka cenas pazemināšana ir tikai īslaicīga akcija, lai popularizētu savus benzīntankus.

Neoficiāla informācija liecina, ka akcijas laikā «Neste» degvielu tirgojis vairumtirdzniecības cenas līmenī. Savukārt «Statoil Latvija» pārstāve Margrieta Akmens laikrakstam norāda, ka «Statoil» cenas pazeminājis, reaģējot uz «Neste»  cenām, tomēr, neskatoties uz zemajām cenām, kompānijas degvielas vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības cenu atšķirības esot pietiekamas.

No šādas situācijas vissmagāk cieš mazie degvielas tirgotāji, kam degviela jāpārdod pat zem vairumtirdzniecības cenas.

«Dienas Bizness» atgādina, ka pirms dažiem gadiem degvielas cenu kari starp Latvijas lielajiem tirgotājiem bija diezgan regulāra parādība, kas visbiežāk bija novērojama nedēļas nogalēs, kad cenas tika pazeminātas akciju veidā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv