Dekmeijere zaudē Vimbldonas turnīra dubultspēļu pirmajā kārtā

Latvijas tenisiste Līga Dekmeijere pārī ar čehieti Petru Kvitovu trešdien piedzīvoja zaudējumu Vimbldonas turnīra dubultspēļu pirmās kārtas mačā.

Līga Dekmeijere

Latvijas un Čehijas duets ar 3-6, 6-4 un 2-6 piekāpās pēdējā laikā neveiksmīgi spēlējošajai krievietei Svetlanai Kuzņecovai un Aravanei Rezai no Francijas.

Pirmajā geimā pie pretinieču serves punktu ieguva Dekmeijere un Kvitova, bet pēc tam uzreiz Krievijas un Francijas duets atspēlējās. Vairākas breikbumbas Dekmeijere un Kvitova ieguva arī piektajā geimā, tomēr nespēja to izmantot. Seta izskaņu gan daudz sekmīgāk aizvadīja Kuzņecova/Rezai, triumfējot ar 6-3.

Otro setu nedaudz sekmīgāk sāka Dekmeijere un Kvitova, panākot 3-1, tomēr pēc tam nespēja gūt punktu pie savas serves. Turpinājumā rezultāts tika izlīdzināts, tomēr devītajā un desmitajā geimā pārākas bija Dekmeijere un Kvitova, triumfējot otrajā setā.

Izšķirošo setu sekmīgāk iesāka Dekmeijere/Kvitova, izvirzoties vadībā ar 2-0. Tomēr turpinājumā pretinieces uzvarēja sešus geimus pēc kārtas, triumfējot mačā, kas Latvijas un Čehijas duetam nozīmēja zaudējumu.

WTA dubultspēļu rangā abi pāri atrodas ļoti līdzīgās pozīcijās. Dekmeijere pašlaik ir 68. vietā, bet Kvitova ieņem 217. vietu, savukārtt Kuzņecova un Rezai dubultspēļu rangā ieņem attiecīgi 89. un 208. vietu.

Šī bija trešā reize, kad Dekmeijere spēlē Vimbldonas turnīra dubultspēļu sacensībās, taču viņa nekad nav spējusi pārvarēt pirmo kārtu.

Otrajā kārtā Kuzņecova un Rezai spēkosies ar austrālieti Samantu Stosuru un Nadeždu Petrovu no Krievijas, kuras izliktas ar trešo numuru, vai ar amerikānietēm Melāniju Udēnu un Rizu Zalamedu.

Paredzams, ka ceturtdien dubultspēļu turnīru uzsāks arī Latvijas labākā vienspēļu speciāliste Anastasija Sevastova, kura spēlēs pārī ar krievieti Regīnu Kuļikovu. Viņas pirmajā kārtā spēlēs pret Jeļenu Baltaču no Lielbritānijas un ukrainieti Olgu Savčuku.

Interesanti, ka Dekmeijere pārī ar Baltaču bija plānojusi spēlēt Francijas atklātā čempionāta dubultspēļu sacensībās, tomēr neilgi pirms paredzētās pirmās kārtas spēles Baltača atteicās no cīņas.

Sevastovai šī būs tikai trešā reize, kad viņa spēlēs «Grand Slam» turnīra dubultspēļu sacensībās.

Kā ziņots, Sevastova pirmdien piedzīvoja zaudējumu jau vienspēļu turnīra pirmās kārtas mačā, kad ar 4-6 un 3-6 zaudēja kādreizējai WTA ranga līderei Žustīnei Enānai no Beļģijas.