Demakova ārstu meklē ar Zatlera starpniecību

Apollo
0 komentāru

Demisionējusī kultūras ministre Helēna Demakova, kas janvāra sākumā paziņoja, ka no amata atkāpjas veselības problēmu dēļ, ārstu meklējot ar Valsts prezidenta Valda Zatlera starpniecību, sestdien vēsta laikraksts «Diena».

Helēna Demakova un Valdis Zatlers

Foto: AFI

Laikraksta uzrunātie pētnieki uzskata, ka tas pie varas esošajiem  raksturīgs uzvedības modelis – visu nosakot draugu būšana un tā arī varot raksturot Zatlera iesaistīšanos ārsta meklēšanā Demakovai. Demakova, kad paziņojusi, ka amatu pamet veselības problēmu dēļ, vērsusies pie Zatlera pēc palīdzības, kurš arī ņēmies politiķei palīdzēt.

«Prezidents nekad nevienam nav atteicis palīdzību un arī neatteiktu,» Zatlera rīcību skaidro viņa preses sekretāre Ilze Rassa.

Laikraksta avoti vēsta, ka pēc Demakovas izteiktā lūguma prezidents sazinājies ar virkni mediķu, mēģinot atrast piemērotāko ārstu bijušajai ministrei.

«Tas ir elitārisms, ja kādai Latgales bibliotekārei būtu līdzīga problēma, tad prezidentam tas nerūpētu,» pārliecināta ir socioloģe Brigita Zepa, savukārt Rīgas Stradiņa universitātes vadošais pētnieks Sergejs Kruks uzskata, ka šī ir no padomju laikiem pārmantotā draugu būšana: «Sev tuvais loks, savs atslēdznieks, daktere.» Pie varas esošie, izmantojot draugu būšanu, izlīdz cits citam.

Pie Zatlera pēc padoma veselības lietās savulaik vērsusies arī vēl toreiz esošā prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kā arī ekspremjeri Vilis Krištopans, Aigars Kalvītis un tagadējais premjers Ivars Godmanis.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv