Demakova kompensācijā saņems 6441 latu

Apollo
0 komentāru

Demisionējušai kultūras ministrei Helēnai Demakovai pienākas kompensācija trīs mēnešalgu apmērā jeb 6441 lats pirms nodokļu nomaksas, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejā.

Helēna Demakova

Foto: Baiba Aprāne/LETA

Demakova gan var atteikties no sev pienākošās kompensācijas.

Atbilstoši Ministru kabineta (MK) iekārtas likumam MK loceklim vai parlamentārajam sekretāram pēc tam, kad viņš beidzis pildīt amata pienākumus, ik mēnesi izmaksā kompensāciju vienas mēnešalgas apmērā. Kompensāciju izmaksā trīs mēnešus.

Tā kā nav mainīts MK iekārtas likums, kas nosaka MK locekļa un parlamentārā sekretāra mēnešalgu, Ministru prezidenta mēnešalga 2009.gadā ir 2385 lati, ministru - 2147 lati un parlamentāro sekretāru -1670 lati pirms nodokļu nomaksas.

Jau ziņots, ka 13.janvārī premjers Ivars Godmanis pieņēma līdzšinējās kultūras ministres Demakovas demisiju.

Demakova uzskata, ka «šajos apstākļos, kad publiski izskan liberālajā ideoloģijā sakņotas, bezatbildīgi plašas kultūras institūciju, piemēram, desmitiem muzeju, apvienošanas un pārprastas optimizācijas idejas, viņa nevar turpināt uzņemties atbildību par Kultūras ministrijas darbu, jo veselības stāvoklis liedz pilnvērtīgi piedalīties publiskajās debatēs un politiskajā procesā».

Kultūras nozarei patlaban ir nepieciešama aktīva vadība, kas plaši piedalītos politiskajās diskusijās publiskajā telpā, par Demakovas nostāju informēja Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Tādēļ Demakova aicina Tautas partijas valdi iespējami īsā laikā izvirzīt jaunu kultūras ministra kandidātu. «Tam ir jābūt cilvēkam ar nacionālu un politiski konservatīvu stāju, taču ar lielu autoritāti kultūras cilvēku vidē un pierādītām nopietna, moderna kultūras menedžera spējām. Tam ir jābūt politiķim, kurš turpinās veidot kultūrpolitiku saskaņā ar nacionālas valsts ideju.«

Demakova arī neatjaunos Saeimas deputātes mandātu un nekandidēs ne pašvaldību, ne Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv