Demokrātijas attīstību Latvijā kavē lielais nepilsoņu skaits

Apollo
0 komentāru

Latvijas demokrātijas attīstības procesu kavē nesamērīgi lielais nepilsoņu skaits, tiesu varas finansiālā un institucionālā atkarība, kā arī partiju finansiālā atkarība no šaurām interešu grupām. Tas konstatēts Valsts prezidentes izveidotās Stratēģiskās analīzes komisijas pētījumā «Cik demokrātiska ir Latvija. Demokrātijas audits», kas piektdien prezentēts Baltijas forumā.

Viens no pētījuma autoriem, Juris Rozenvalds, Baltijas forumā informēja: «Demokrātijas audita» laikā konstatēts, ka ir vairāki mīnusi demokrātijas attīstībai. Par tādiem projektā iesaistītie eksperti atzinuši nesamērīgi lielo nepilsoņu skaitu, tiesu varas finansiālo un institucionālo atkarību, kā arī partiju finansiālo atkarību no šaurām interešu grupām.

Negatīvi novērtēts arī politiskās gribas trūkums ievērot lēmumu pēctecību, augsta līmeņa politiķu iesaiste koruptīvos darījumos, divu mediju informatīvo telpu esamība, zemais iedzīvotāju īpatsvars, kas iesaistās sabiedriskās aktivitātēs, kā arī zems vietējo pašvaldību finansējums autonomā līmenī.

Pētījumā atklātas arī vairākas pozitīvas iezīmes. Eksperti atzinīgi novērtējuši Latvijas iestāju Eiropas Savienībā un NATO, sakārtotu tiesisko bāzi, varas struktūru spēju uztvert kritiku, stabilo un augsto iedzīvotāju līdzdalību vēlēšanās, pieaugošo pārliecību iedzīvotāju vidū, ka viņi var ietekmēt savu dzīvi, mediju skaita pieaugumu, kā arī publiskās pārvaldes funkciju decentralizāciju.

Piektdien Rīgā atklāta Baltijas foruma 10. starptautiskā konference, kurā plānots diskutēt par 21. gadsimta Eiropas izaicinājumiem un postkomunistisko valstu attīstību demokrātisko valstu aliansēs. Forumā piedalās politiķi, uzņēmēji un eksperti no Baltijas valstīm, Eiropas, ASV un Krievijas.

Demokrātijas attīstību Latvijā kavē lielais nepilsoņu skaits

Foto: AFI/Normunds Mežiņš

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv