Demonstrē miljonu gadu senu Dienvidpola ledu

Apollo
0 komentāru

Tokijā japāņu zinātnieki demonstrējuši miljonu gadu senu ledus gabalu, kas iegūts trīs kilometru dziļā urbumā pie Dienvidpola. Zinātnieki cer, ka tas palīdzēs uzzināt svarīgus faktus par klimata pārmaiņām.

Pētnieki demonstrēja cilindriskas formas ledus gabalus, kas ir senākais ledus, kāds jebkad iegūts. Pētot ledus «kodolā» sasalušo gaisu no dažādā dziļumā iegūtā ledus, varētu secināt arī to, kādas Zemes klimata pārmaiņas gaidāmas nākotnē.

«Ledus kodols ir veidojies no senā pagātnē snigušā sniega, ko var izmantot, lai pētītu temperatūras pārmaiņas, ogļskābās gāzes un metāna līmeni laika gaitā,» stāstīja projekta vadītājs Hideaki Motojama no Polāro pētījumu nacionālā institūta.

Pētnieki pavadīja Antarktikā vairāk nekā divus gadus, cenšoties rūpīgi izurbt ledu, kas janvārī ar ledlauzi atvests uz Japānu.

Iepriekšējos pētījumos noskaidrots, ka ogļskābās gāzes un metāna līmenis mūsdienās ir daudz augstāks nekā jebkad pēdējo 650 000 gadu laikā, bet japāņu pētnieki tagad ielūkosies vēl senākā pagātnē. Viņi cer arī izpētīt ledū iesalušos mikroorganismus, kas palīdzētu izprast evolūcijas gaitu, tomēr Motojama piebilda, ka iespēja atrast ledū organismus esot ļoti maza.

Pētnieki uzskata, ka viņi Antarktikā var ieurbties ledū vēl 20 metrus dziļāk, līdz sasniegs apakšā esošo klinti.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.09.2017
Ienākt apollo.lv