Deputāti: jānodrošina «03» sazvanīšana arī no mobilā telefona

Apollo
0 komentāru

Patlaban ātro palīdzību no mobilā telefona var izsaukt tikai zvanot uz «112»,  taču Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas deputāti uzskata, ka ir nepieciešams pēc iespējas ātrāk nodrošināt, ka medicīnisko palīdzību no mobilā telefona var sazvanīt arī pa tālruni 03, portālu «Apollo» informēja Saeimas preses dienestā.

Deputāti: jānodrošina «03» sazvanīšana arī no mobilā telefona

Foto: Evija Trifanova/LETA

Apakškomisijas priekšsēdētājs Valdis Ģīlis norāda, ka zvanīšana uz «112» gadījumā, ja nepieciešama ātrā palīdzība, prasa ilgāku laiku, jo zvanītājam ir jāgaida, līdz viņš tiks savienots ar Neatliekamās palīdzības dienestu.

«Pacienta veselību un dzīvību var izšķirt dažas minūtes, un mēs nedrīkstam pieļaut, ka dzīvība pārtrūkst zvanu pāradresācijas dēļ,» sēdē norādīja Ģīlis.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietniece Renāte Pupele deputātiem atzina, ka, 71% gadījumu palīdzības sniegšanas sākšanas laiks ir būtisks pacienta veselībai un dzīvībai. Tikai 1,5% gadījumos, izsaucot ātro palīdzību, palīdzības sniegšanā vienlaicīgi iesaistās vairāki glābšanas dienesti.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv