Deputāti neapmierināti ar valsts pārvaldes nespēju nodrošināt pētniecisko darbu

Apollo
11 komentāri

Šodien, iepazīstoties ar Pasaules Bankas pētījuma «Latvija: kurš ir bezdarbnieks, ekonomiski neaktīvais vai trūcīgais?» rezultātiem, Sociālo un darba lietu komisijas deputātus tik ļoti nesatrauca darba secinājumi, cik fakts, ka Latvija pati nespēj veikt šāda apjoma pētījumus.

Deputāti neapmierināti ar valsts pārvaldes nespēju nodrošināt pētniecisko darbu

Foto: Reinis Oliņš/Apollo

Deputāts Andris Bērziņš (ZZS) pielīdzināja Latviju pielaidīgam kaķēnam, kurš visam piekrīt. «Paši baidāmies izdarīt secinājumus, tāpēc meklējam tos no malas. Mums vienmēr vajadzīgs kāds, kas no malas pastumj,» viņš izteicās.

«Tā ir sabiedrības prasība. Neuzticība valdībai, neuzticība parlamentam,» pievienojoties kolēģa teiktajam, pauda komisijas loceklis Andris Buiķis (V).

Kad deputāti vaicāja Labklājības ministrijas (LM) valsts sekretārei Ievai Jaunzemei, kādas līdz šim nezināmas nodarbinātības tendences pētījums ir atklājis, viņa sacīja, ka nevienu fundamentālu jaunatklāsmi tas nav devis, piebilstot, ka Labklājības ministrijas (LM) viedoklis reizēm nav tik prominents kā Pasaules Bankas. Viņa arī atklāja, ka pētījuma veikšana bija viens no Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu kreditēšanas noslēguma nosacījumiem.

Tikmēr komisijas biedrs LM parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens (V) uzskata, ka pētījums LM dod ļoti skaidru pamatu turpmākas nodarbinātības politikas veidošanā. Viņaprāt, tas iezīmē Latvijas pāreju uz jaunu politikas veidošanu - pētījumos un pierādījumos balstītu, kā arī hronisku līdzekļu trūkumu valsts pārvaldē pētījumu veikšanai.

Pētījums «Latvija: kurš ir bezdarbnieks, ekonomiski neaktīvais vai trūcīgais?» izmaksāja 200 000 latu. Kā norādīja Jaunzeme, aptuveni 50 000 latu no šīs summas sedza valsts, bet pārējo - ES fondi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv