Deputāti sev ieplānojuši prāvus pabalstus

Apollo
0 komentāru

Saeimas nākamā gada budžeta projektā paredzēti 293 tūkstoši latu, ko izmaksāt pabalstos deputātiem, kuri netiks ievēlēti 10. Saeimā. Katrs no viņiem saņems vienreizēju pabalstu triju vidējo mēnešalgu apmērā. Citiem Latvijas darba ņēmējiem šādi pabalsti gan netiek izmaksāti.

Deputāti sev ieplānojuši prāvus pabalstus

Foto: Evija Trifanova/LETA

Paši politiķi gan uzskata, ka šādu pabalstu pelnījuši un uz to rēķina nav jātaupa. Par priekšlikumu atteikties no pabalstiem laikraksts «Latvijas Avīze» uzklausīja tādus epitetus kā «populisms», «utu meklēšana» un «lieka laika tērēšana». Savukārt citi sūdzējās, ka, deputāta krēslā sēžot, sāk zaudēt savas pamatnodarbošanās iemaņas.

Visaktīvāk pret kompensāciju aiztikšanu iestājās Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS). «Jūs laikam vēlaties, lai visi būtu nabagi?» viņš ironiski jautāja. «Faktiski viņi ir izkrituši no darba tirgus, tādēļ nepieciešams «sociālais spilvens» — viņiem no kaut kā jādzīvo, kamēr atrod jaunu darbu.»

Tautas partijas frakcijas priekšsēdētāja Vineta Muižniece laikrakstam norādīja, ka šāda kompensāciju sistēma pastāv citās Eiropas valstīs un Eiropas Parlamentā.

Bet ir arī deputāti, kuri uzskata, ka par kompensācijas samazināšanu «varētu diskutēt».

ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis uzskata, ka parlamentāriešu sociālās garantijas jāpielīdzina citu valsts sektorā strādājošo garantijām. Taču viņa vadītā frakcija neplānojot gatavot priekšlikumu par kompensāciju mazināšanu, jo «tā būtu tāda izrādīšanās un populisms pirms vēlēšanām».

«Ja apstākļi spiedīs, samazināsim arī šīs kompensācijas. Nav jau lielas atšķirības, vai tur ir viens vai trīs mēneši. Taču pagaidām ir virkne lietu no saimnieciskās darbības, kur ietaupīt,» «Latvijas Avīzei» teicis «Jaunā laika» Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis.

Deputāte Ilma Čepāne (PS) uzskata, ka normālā situācijā deputātu un vēlētāju attiecības nedrīkstētu pielīdzināt darba ņēmēju un darba devēju attiecībām. «Taču ekonomiskās krīzes apstākļos mēs varam šeit vilkt zināmas paralēles. No vienas puses, saprotams, ka aktīvi strādājošs deputāts būs izkritis no parastā darba tirgus, bet, no otras puses, viņš taču kā ikviens pilsonis var pieteikties bezdarbniekos,» sprieda Čepāne.

Andris Bērziņš (LPP/LC) uzskata, ka pašreizējā ekonomiskā situācija prasa pārskatīt deputātu kompensācijas, vēl jo vairāk tāpēc, ka paši tautas kalpi taupības vārdā Darba likumā un citos normatīvajos aktos «apgriezuši» kompensācijas un pabalstus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv