Deputāts aicina publiskot naidu kurinošu komentāru IP adreses

Apollo
169 komentāri

Latvijā nepieciešams veikt likumu grozījumus, lai valsts iestādes varētu publisko IP adreses, no kurām veikti naidu kurinoši un valstiski naidīgi komentāru ieraksti interneta vidē, uzskata Saeimas deputāts, biedrības «Brīvie demokrāti» valdes loceklis Jānis Upenieks.

Deputāts aicina publiskot naidu kurinošu komentāru IP adreses

Foto:AFP/Scanpix

Upenieks norāda, ka atklāta naida kurināšana publiskajā telpā ir nepieļaujama. Turklāt daži no šiem komentāriem ne vien ir aizskaroši, bet pat klaji pretvalstiski.

«Publicējot šo komentāru IP adreses un vietas, no kurām ieraksti veikti, būs iespējams cīnīties ar šiem «varoņiem»,» pārliecināts  Upenieks.

Viņš uzskata, ka šo komentāru autoru visatļautība un bravūra tikai pieaug, jo viņiem ir pārliecība, ka internets ir anonīms, un slēpjoties aiz neredzama plīvura, viņi var atļauties visu.

Kā skaidro deputāts, viņa mērķis nav aicināt ierobežot komentāru iespējas Latvijas interneta vidē kopumā, taču ņemot vērā to, ka ziņas, tai skaitā arī internetā publicētās, ir galvenais sabiedrības informācijas avots, kas veido kopējo sabiedrisko domu un viedokli gan par valsti kopumā, gan par tajā notiekošo un daudzi no ziņu lasītājiem iepazīstas arī ar publikācijām pievienotajiem komentāriem, viņaprāt, šajos komentāros nevajadzētu būt atklātai naida kurināšanai, vai arī ja tāda tur parādās, to rakstītājiem ir jāapzinās sekas, ar kurām viņiem būtu jārēķinās.

«Lasot komentārus interneta vidē, sevišķi krievu valodā rakstošajos portālos, pārņem neomulīga sajūta, jo apzinies, ka šie cilvēki, visticamāk, ir Latvijas iedzīvotāji,» norāda Upenieks.

Viņš piekrīt, ka internets ir brīvas izpausmes vide, tomēr, viņaprāt, «nevajag pārkāpt veselā saprāta un cieņas normas pret savu valsti un līdzcilvēkiem»!

Deputāts iecerējis jau tuvākajā laikā šo jautājumu rosināt izskatīt gan Saeimā, gan biedrībā «Brīvie demokrāti».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv