Deputāts ierosina Pils laukumu pārdēvēt par Jāņa Čakstes laukumu

Apollo
15 komentāri

Saeimas deputāts Kārlis Eņģelis (RP) pirmdien nosūtījis iesniegumu Rīgas domei, aicinot Pils laukumu pārdēvēt par Jāņa Čakstes laukumu, tādējādi godinot Latvijas pirmo prezidentu un piešķirot laukumam vēsturisko nosaukumu.

Deputāts ierosina Pils laukumu pārdēvēt par Jāņa Čakstes laukumu

Foto: Lita Krone/LETA

«Laikā, kad sabiedrībā notiek viedokļu sadursmes par to, vai nebūtu jānojauc agrāko laiku pieminekļi un uz to drupām jāceļ jauni, ir vērts izsvērt kādreiz eksistējušo pieminekļu atjaunošanas lietderību,» portālam «Apollo» norāda deputāts.

«Nekas nemazina Jāņa Čakstes nopelnus, par kuriem viņa vārdā tālajā 1928.gadā pārdēvēja Pils laukumu, tāpēc rosinu izskatīt jautājumu par Pils laukuma pārdēvēšanu tā vēsturiskajā nosaukumā – Jāņa Čakstes laukums.»

Vēsturiski laukums Valsts Prezidenta pils priekšā laika posmā no 1928.gada līdz 1940.gadam bija nosaukts par Jāņa Čakstes laukumu. Līdz ar 2.Pasaules karu, mainoties režīmiem, laukums tika pārdēvēts par Pionieru laukumu, pēcāk uz neilgu laiku atkal par Pils laukumu, un tad no 1944. līdz 1987.gadam atkal nesa Pionieru laukuma nosaukumu. 1987.gads iezīmēja Atmodas sākumu, un sākās pārdēvēto ielu nosaukumu atjaunošana, kad tika atjaunots Pils laukuma nosaukums.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

15.12.2017
Ienākt apollo.lv