Devs Patels pārmet Holivudai krāsaino aktieru diskrimināciju Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Denija Boila filmas «Slumdog Millionaire» («Graustu miljonārs») kinozvaigzne Devs Patels kādā intervijā atklājis, ka viņam ir grūti atrast darbu, jo pārsvarā aktieriem no Āzijas tiek piedāvātas tikai stereotipiskās teroristu, taksistu un urķu lomas, vēsta britu laikraksts «The Guardian».

Sarunā ar britu tabloīdu «Daily Mail» Patels atzinis, ka pēc Boila filmas panākumiem viņš gaidījis labākus darba piedāvājumus, tāpēc bija ļoti vīlies, uzzinot, ka kļuvis par tipāžu lomu atveidotāju. «Tā kā «Slumdog» kļuva par tādu hitu, es jutu lielu spiedienu attiecībā uz to, ko es darīšu tālāk. Savā otrajā filmā es gribēju lomu, kas mani pilnveidotu, taču man piedāvāja tikai stereotipiskas lomas, tādas kā padumjš indiešu draudziņš.»

«Aziātu aktieriem parasti nesūta Holivudas scenārijus, kas runā par būtisko vai prasa lielu talantu. Visticamāk, man piedāvās teroristu, taksistu un urķu lomas. Es gribu parādīt, ka esmu daudzpusīgs,» atklāja Patels.

Patels drīzumā parādīsies uz kinoekrāniem indiešu izcelsmes režisora Naita Šijamalana filmā «The Last Airbender», ko Lielbritānijā sāks demonstrēt jau piektdien. Bērnu seriāla adaptācija, kas vēsta par karojošu cilšu dzīvi nākotnes pasaulē, jau izpelnījusies amerikāņu sašutumu, kas norādīja, ka lomas, kurām izvēlēti baltie aktieri, būtu labāk piemērotas aziātiem.

Filma, kas saņēmusi negatīvas recenzijas, diez vai pozitīvi ietekmēs Patela karjeru, taču viņš cer saņemt labāku lomu piedāvājumus nākotnē. «Esmu adrenalīna pārpilns un vēlos darboties, taču man jābūt reālistam. Būt aktierim no Āzijas - tas nekad nav viegli.»

«Pirms «Slumdog Millionaire» pēdējā filma par Indiju, kas ieguva ASV kinoakadēmijas balvas, bija «Gandhi», kur galveno lomu atveidoja aktieris Bens Kingslijs. Fakts, ka man un Freidai [Pinto] Holivudā ir sava veida platforma, jau ir solis uz priekšu. Cerams, ka industrija mainās un režisori mazāk skatīsies uz ādas krāsu, lai tādi cilvēki kā es varētu izsisties,» piebilda Patels.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

17.11.2017
Ienākt apollo.lv