«Dienas» darbinieki vēlas zināt, kas ir tās jaunie īpašnieki

Apollo
0 komentāru

Mediju grupas «Diena» darbinieki paši vēlas skaidrību, kas ir finansējuši «Dienas» un «Dienas Biznesa» iegādes darījumu, jo divu nedēļu laikā jaunie īpašnieki nav pildījuši solījumu un visus darījumā iesaistītos nav atklājuši.

«Dienas» darbinieki vēlas zināt, kas ir tās jaunie īpašnieki

Foto: «Apollo»

«Paļaujoties uz šiem solījumiem, esam turpinājuši neatkarīgu redakcijas darbu, ko apliecina arī «Dienas» žurnālistu izmeklēšanā noskaidrotā un publicētā informācija par darījumā iesaistītajām firmām un personām. Taču ar nožēlu un bažām jākonstatē, ka joprojām nav izpildīta jaunā īpašnieka solījuma otrā daļa — visi darījuma finansētāji nav atklāti,» atklātā vēstulē pauž redakcijas darbinieki.

Vēstules autori norāda, ka šo neskaidrību uzskata par pilnīgi nepieņemamu, jo tā apdraud redakcijas uzticamību.

«Publiskajā telpā izskan visdažādākās spekulācijas par darījuma naudas devējiem un viņu biznesa vai politiskajām interesēm un tiek apšaubītas žurnālistu tiesības prasīt atklātību no citiem, ja necaurskatāmi ir pašu mediju īpašnieki. Ja finansējuma neskaidrības ēna pār medijiem netiek kliedēta, rodas šaubas arī par īpašnieka apņemšanos saglabāt neatkarīgas žurnālistikas un vārda brīvības tradīciju,» teikts vēstulē.

Tāpēc zem vēstules parakstījušies aicina jaunos īpašniekus un finansētājus bez kavēšanās rīkoties, lai pārtrauktu kaitējumu izdevniecību mediju zīmoliem. Pirmkārt, izveidot caurskatāmu īpašnieku struktūru, kas būtu pilnīgi izsekojama publiskos reģistros. Otrkārt, atklāt personas, kuras aizdeva naudu a/s «Diena» un SIA «Dienas Bizness» iegādes darījumam, un izskaidrot šīs naudas izcelsmi.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv