Dienvidkorejā izaug zaļo pakalnu pilsēta

Apollo
0 komentāru

Dienvidkorejas valdība un koncerns «Daewo» noslēguši vienošanos, saskaņā ar kuru 35 km attālumā no valsts galvaspilsētas Seulas tiks uzcelta jauna nākotnes pilsēta, kurai jau ir dots vārds — Gvandžoua (Gwanggyo). Par jaunās pilsētas galveno elementu kļūs augstceltnes, kas būs veidotas zaļu pakalnu formā.

Dienvidkorejā izaug zaļo pakalnu pilsēta

Foto: Editrix Curbed SV, licence

Jaunajā pilsētā dzīvos 77 000 iedzīvotāju. Par tās centra projektēšanas konkursa uzvarētāju kļuva Holandes kompānija «MVRDV», kas piedāvāja visai oriģinālu arhitektūras risinājumu. Arhitekti nodomājuši izmantot tikai līganas līnijas, un celtnes izskatīsies pēc cita uz cita uzliktiem gredzeniem, kuru ārpusē būs izvietoti zaļie stādījumi. Pilsētas centrs būs daudzfunkcionāls.

Šeit plānots uzcelt birojus 48 000 kvadrātmetru platībā, 200 000 kvadrātmetrus dzīvojamo platību, vēl 200 000 kvadrātmetri platības tiks nodoti kultūras, tirdzniecības, izklaides un izglītības objektiem. Paredzēts uzcelt arī 200 000 kvadrātmetru lielu autostāvvietu. Zaļās pilsētas autori, protams, lielu uzmanību pievērš ekoloģijas jautājumiem. Pašlaik projekts atrodas noslēguma apstiprināšanas fāzē. Pēc tam tiks noteikta tā galīgā tāmes vērtība. Plānots, ka jaunās pilsētas celtniecība tiks sākta 2011. gadā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
23

2017. gada 23. novembris

Vārda dienas

Zigfrīda, Zigrīda, ZigrīdsSigrija, Zigfrida, Zigda, Ziga, Zigrita, Zigrids, Zigrida, Zigra, Sigrūna, Sigrīda, Gunilla

Valūtu kursi

23.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv