Dienvidosetija apsūdz Gruziju Chinvali apšaudīšanā

Apollo
0 komentāru

Dienvidosetija pirmdien paziņoja, ka tās galvaspilsētā Chinvali esot nokrituši divi nesprāguši no Gruzijas raidīti artilērijas šāviņi, taču Tbilisi noraidīja šīs apsūdzības kā blēņas.

Abas puses regulāri apsūdz viena otru apšaudēs pāri de facto robežai, kopš Maskavas atbalstītā Dienvidosetija pilnībā izgāja no Gruzijas kontroles pēc pagājušā gada augusta kara, taču apsūdzības artilērijas apšaudē ir reta parādība.

«Pulksten 5.10 (4.10 pēc Latvijas laika) no Nikozi ciema Gruzijā tika raidīti divi šāviņi, kas nokrita netālu no bērnudārza Džojeva prospektā Chinvali,» teikts Dienvidosetijas valdības interneta vietnē publicētajā paziņojumā. «Cietušo nav. Nesprāgušo šāviņu atliekas atrada Aizsardzības ministrijas sapieri.»

Gruzijas Iekšlietu ministrijas pārstāvis Šota Utiašvili noliedza, ka šāds uzbrukums vispār būtu bijis. «Tās ir blēņas. Nekas tāds nav noticis,» viņš teica aģentūrai «Reuters».

Krievija augustā padzina Gruzijas spēkus no Dienvidosetijas, izjaucot Gruzijas mēģinājumu atgūt šo reģionu, kas atšķēlās no Gruzijas deviņdesmito gadu sākumā.

Kopš tā laika Maskava ir atzinusi Dienvidosetiju un Abhāziju par neatkarīgām valstīm un izvietojusi tajās tūkstošiem savu karavīru.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv