Dienvidsudānā apšaudīti ASV militārie lidaparāti

Apollo
36 komentāri

Nemiernieki Dienvidsudānā sestdien apšaudījuši divus ASV militāros lidaparātus, kas grasījās evakuēt cilvēkus, ievainojot trīs amerikāņu militārpersonas un nodarot bojājumus vienam no lidaparātiem, ziņo amatpersonas.

Dienvidsudānā apšaudīti ASV militārie lidaparāti

Foto: Reuters/Scanpix

ASV lidaparāti bija ceļā uz nemiernieku kontrolēto Džūnkalī štata galvaspilsētu Boru, kura šonedēļ piedzīvojusi vienu no lielākajam vardarbības uzliesmojumiem Dienvidsudānā.

Pēc amatpersonu teiktā, kad lidaparātiem trāpīts, tie pagriezušies atpakaļ un devušies uz Kampalu Ugandā. No turienes militārpersonas nogādātas Kenijas galvaspilsētā Nairobi medicīniskās palīdzības sniegšanai. Viena amerikāņu militārpersona atrodas kritiskā stāvoklī. Kā pavēstīja viena amatpersona, apšaudīti lidaparāti «Osprey», kas var lidot gan kā helikopters, gan kā lidmašīna.

Dienvidsudānas armijas pārstāvis sacīja, ka valdības spēki nekontrolē Boru, tāpēc vainīgi par apšaudi ir dumpīgie karavīri.

Dienvidsudānā svētdien izraisījās sadursmes starp prezidentam Salbam Kīram lojālajiem spēkiem un bijušā viceprezidenta Rieka Mačara sekotājiem. Kīrs apsūdzējis politiskos konkurentus centienos sarīkot valsts apvērsumu.

ANO bažījas, ka cīņa starp Kīru un Mačaru var pāraugt plašākā etniskā konfliktā, jo abi ir divu dažādu Dienvidsudānas tautu piederīgie.

Kīrs ir dinku tautas, bet Mačars - nueru tautas pārstāvis.

Pēdējās sešās dienās galvaspilsētā Džūbā vien nogalināti vismaz 600 cilvēki, ANO miera uzturētāji snieguši patvērumu ap 35 000 cilvēku.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.12.2017
Ienākt apollo.lv