«Dinamo» nodrošina vietu play-off

KHL regulārās sezonas spēlē Rīgas «Dinamo» hokejisti pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 pieveica Novosibirskas «Sibirj» komandu.

Aigars Cipruss, Mark Hartigan & Martin Prusek

Rīgas «Dinamo» pēcspēles metienu sērijā pārspēja Novosibirskas «Sibirj», garantējot vietu KHL labāko 16 komandu pulkā.

Spēle iesākās veiksmīgi rīdziniekiem, jo pēc diviem «Sibirj» hokejistu pārkāpumiem laukuma saimnieki ieguva tiesības uz lielo skaitlisko vairākumu. «Dinamo» komandai pietika ar 14 sekundēm, lai Dūvijs Vestkots pēc Marsela Hossas piespēles ar tālu metienu atklātu mača rezultātu. Trešdaļas turpinājumā rīdziniekiem bija labas izdevības dubultot pārsvaru, bet, tuvojoties perioda beigām, arvien vairāk un bīstamāk uzbruka «Sibirj», kuri nepilnu minūti spēlēja pieci pret trim, taču «Dinamo» vārtos lieliski darbojās Martins Pruseks, kuram šī ir pirmā spēle pēc meniska operācijas.

Otrā trešdaļa aizritēja diezgan līdzvērtīgā cīņā un arī rezultāts perioda vidū kļuva neizšķirts, kad mājinieku zonā zibenīgi ielauzās Mihails Aņisins, saņēma piespēli no Jegora Milovzorova un pārspēja Pruseku. Arī «Dinamo» vārtus guva ātrā pretuzbrukumā, kad trijatā izslidoja pret vienu «Sibirj» aizsargu un vārtsargu Tomasu Lousonu. Miķelis Rēdlihs atspēlēja ripu aizsargam Guntim Galviņam, kurš guva savus pirmos vārtus «Dinamo» sastāvā.

Trešajā periodā aina laukumā nemainījās un komandas ik pa laikam apmainījās ar labām izdevībām gūt vārtus. Tomēr vārtus guva tikai viesi, kad nedaudz vairāk nekā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām pēc komandas kapteiņa Dmitrija Juškeviča atkārtota metiena otro reizi mačā pārspēja Pruseku.

Papildlaikā nevienai no komandām vārtus gūt neizdevās un mača uzvarētājs noskaidrojās «bullīšos». Pirmie trīs metieni gan «Dinamo», gan «Sibirj» hokejistu izpildījumā bija nesekmīgi, ceturtajā metienu sērijā Lauris Dārziņš guva skaistus vārtus, raidot ripu vārtu «devītniekā», bet Aņisina metiens lidoja garām vārtiem.

Tādejādi «Dinamo» komanda izpildījusi pirms sezonas nosprausto mērķi - iekļūt izslēgšanas spēlēs, jo rīdzinieki jau par astoņiem punktiem apsteidz 17. vietā esošo Oļega Znaroka vadīto Balašihas HK MVD, kuriem atlikušas vēl divas spēles.

Atgādinām, ka vakardienas mačā Rīgas «Dinamo» komanda pieveica «Sibirj» hokejistus ar 6:4.