«Dinamo» pirmajā spēlē bez variantiem

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) astotdaļfināla pirmajā spēlē Rīgas «Dinamo» šodien ar 0:4 (0:1, 0:1, 0:2) izbraukumā atzina Maskavas «Dinamo» pārākumu.

Martin Prusek

Divus vārtus mājinieku labā guva Aleksejs Kaļužnijs, bet pa vienai reizei ripu vārtos raidīja Vitālijs Jačmeņovs un Dmitrijs Šitikovs.

Pirmās trešdaļas ceturtajā minūtē mājinieki nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas, un Rīgas «Dinamo» hokejistiem bija iespēja vairāk nekā pusotru minūti spēlēt piecatā pret trijiem pretinieku spēlētājiem, tomēr visus draudus saviem vārtiem likvidēja pretinieku vārtsargs Vitālijs Jeremejevs. Devītajā minūtē Kaļužnijam izdevās realizēt skaitlisko vairākumu un panākt 1:0 Maskavas «Dinamo» labā.

Desmitajā minūtē par rupju pārkāpumu pret Miķeli Rēdlihu uz 2+10 minūtēm tika noraidīts Deniss Tolpeko. 15.minūtē izcēlās domstarpības starp Marku Hartiganu un Alekseju Žitņiku, par ko Hartiganam tika piespriests 2+2 minūšu noraidījums, bet Žitņiks tika cauri ar divām minūtēm, tomēr neviena no šīm epizodēm nevienādos sastāvos tā arī netika realizēta un pēc pirmās trešdaļas rezultāts bija 1:0 Maskavas kluba labā.

Otro trešdaļu aktīvāk uzsāka mājinieki, taču rīdzinieku aizsardzība un vārtsargs Martins Pruseks spēlēja precīzi. Trešajā minūtē iespēja gūt vārtus pretuzbrukumā bija Laurim Dārziņam, taču viņa ar neērto nūjas pusi izdarīto metienu atvairīja Jeremejevs. Turpinājās samērā atklāta spēle, abām komandām apmainoties bīstamiem uzbrukumiem.

Mača 37. minūtē, Maskavas «Dinamo» vienībai spēlējot vairākumā, Kaļužnijs pēc precīzi izspēlētas kombinācijas no vārtu priekšas guva savus otros vārtus, panākot 2:0 mājinieku labā kā arī noslēdzās mača otrā trešdaļa.

Jau trešās trešdaļas 20.sekundē viesi trešo reizi realizēja skaitlisko vairākumu, kad pēc Sergeja Zinovjeva metiena no zilās līnijas atlēkušo ripu viesu komandas vārtos raidīja Jačmeņevs. Trešdaļas sestajā minūtē Mārrtiņa Cipuļa izdarīto metienu no vārtu priekšas atkal tvēra Jeremejevs.

49. minūtē iespēju gūt vārtus neizmantoja Hartigans. Turpinājumā rīdzinieki pieļāva vairākas smagas kļūdas aizsardzībā, taču teicami vārtos darbojās Pruseks. 51.minūtē izgājienā viens pret vienu ceturtos vārtus Maskavas komandas labā guva Šitikovs, panākot 4:0.

Sērijas līdz trīs uzvarām nākamais mačs notiks pirmdien, Maskavā.

Jau ziņots, ka slimības dēļ kopā ar Rīgas «Dinamo» vienību uz Maskavu nedevās aizsargi Guntis Galviņš un Oļegs Sorokins, kā arī trenera asistents Artis Ābols.