«Dinamo» uzvar divīzijas līderus

Kontinentālās hokeja līgas regulārās sezonas spēlē Rīgas «Dinamo» šovakar savā laukumā ar 2:1 pārspēja Jaroslavļas «Lokomotiv» komandu.

Rīgas «Dinamo» hokejisti šovakar ar 2:1 pieveica Harlamova divīzijas līderus Jaroslavļas «Lokomotiv», pakāpjoties uz 12. vietu KHL kopvērtējumā.

Pirmais periods aizritēja diezgan līdzvērtīgā cīņā, jo, lai gan «Lokomotiv» hokejisti bija nedaudz pārāki ātrumā un meistarībā, rīdzinieki to kompensēja ar aizrautību un pašatdevi katrā epizodē. «Dinamo» komanda divreiz ieguva tiesības spēlēt vairākumā, taču pirmā reize bija pagalam neveiksmīga, bet otrajā reizē pēc veiksmīgas nostāšanās līdz vārtu guvumam izspēlēt neizdevās. Arī «Lokomotiv» nopelnīja vairākumu, tomēr šoreiz uzdevuma augstumos bija mūsu mazākuma četrinieks.

Otrās trešdaļas sākumā rīdzinieki trešo reizi ieguva tiesības spēlēt vairākumā. Lai gan skaitlisko pārsvaru laukuma saimniekiem izmantot atkal neizdevās, tomēr, saglabājot ripu pretinieku zonā, «Dinamo» izveidoja bīstamu momentu un pēc lieliskas Ģirta Ankipāna piespēles no aizvārtes mača rezultātu atklāja Marsels Hossa. Viesi atbildi parādā nepalika un trešdaļas 13. minūtē ar metienu no vārtu priekšas izlīdzinājumu panāca Sergejs Koņkovs. Bet jau pēc minūtes «Dinamo» vārtos Martinu Pruseku (cirkšņa savainojums?) nomainīja Sergejs Naumovs.

Perioda beigas veiksmīgākas izrādījās mājiniekiem, jo 19. minūtē Miķelis Rēdlihs pretuzbrukumā ar tālu metienu, pēc kura ripa skāra «Lokomotiv» aizsarga slidu, pārspēja Georgiju Gelašvili. Interesanti, ka rezultatīvu piespēli nopelnīja Georgijs Pujacs, kas šodien debitēja «Dinamo» komandas sastāvā. Turklāt piecas sekundes līdz perioda beigām Hossam teicama izdevība iemest trešos vārtus, taču šoreiz ripa lidoja garām vārtiem.

Pēdējās trešdaļas sākumā viesi izdarīja spiedienu, tomēr, izturējuši pirmās pāris minūtes, atlikušajā laikā «Dinamo» komanda nodemonstrēja perfektu aizsardzības hokeju. Lai gan pretuzbrukumos reālas vārtu gūšanas izdevības gandrīz nebija, tomēr arī aizsardzībā kļūdu nebija, turklāt iztika bez noteikumu pārkāpumiem.

Par labākajiem šodienas mačā tika atzīti Krišjānis Rēdlihs («Dinamo») un Konstantīns Rudenko («Lokomotiv»).

Nākamo KHL spēli Rīgas «Dinamo» aizvadīs ceturtdien, kad izbraukumā mērosies spēkiem ar Maskavas «Dinamo» komandu.