«Dinamo» zaudējums «bullīšos» turnīra finālā

«Etelä-Saimaa» turnīra finālspēlē Somijas pilsētā Lapenrantā šodien Rīgas «Dinamo» hokejisti ar 1:2 pēcspēles metienu sērijā zaudēja Somijas komandai Lahti «Pelicans».

Bjorn Melin

«Dinamo» komanda šim mačam pieteica divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus, bet vienīgais no atbraukušajiem, kurš neģērbās spēlei bija Roberts Bukarts. Salīdzinot ar vakardienas maču, treneri ir veica vairākas izmaiņas sastāvā – vārtus sargāja Māris Jučers, aizsardzībā pārī ar Rodrigo Laviņu spēli uzsāks Jānis Andersons (Oskars Cibuļskis ģērbsies spēlei kā septītais aizsargs), bet uzbrukumā trešajā un ceturtajā trijniekā spēlēja attiecīgi Bjerns Melins – Andris Džeriņš – Gints Meija un Ainārs Podziņš – Niklass Luceniuss – Juris Štāls (Mārtiņš Cipulis bija kā 13. uzbrucējs). />/>

Jau pašā spēles sākumā «rīdzinieki» ieguva tiesības uz vairākumu, taču nostiprināties pretinieku zonā tā arī neizdevās. Turpinājumā nedaudz bīstamāk uzbruka «Pelicans» komanda, kura divas minūtes spēlēja arī vairākumā, taču Jučers palika nepārspēts. Pirmās trešdaļas izskaņā vairāk uzbruka «Dinamo» hokejisti, tomēr arī viņiem neizdevās atklāt mača rezultātu.

Otrais periods iesākās aktīvi un 7. minūtē pēc Juhas-Pekas Pietilas metiena aptuveni no iemetiena zonas rezultāts kļuva 0:1. Pēc tam «Dinamo» komanda ieguva tiesības spēlēt vairākumā, izveidoja pāris momentus, tomēr panākt neizšķirtu neizdevās. Trešdaļas otrajā pusē «rīdzinieki» sapelnīja vairākus noraidījumus un vairāk nekā minūti spēlēja trijatā pret pieciem, taču arī «pelikāni» vārtus neguva.

Trešais periods iesākās aktīvāk un agresīvāk no abu komandu puses, tomēr līdz gūtajiem vārtiem atkal nenonāca. Trešdaļas vidū abas komandas neizmantoja vairākumu, bet mača beigās «Dinamo» hokejistu aktivitāte un vārtsarga nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju beidzās ar to, ka Mārtiņš Karsums sekundi līdz pamatlaika beigām panāca izlīdzinājumu 1:1.

Spēles un turnīra uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā, kurā pārāki ar 3:2 tomēr bija «Pelicans» hokejisti. «Dinamo» komandas labā «bullīšus» realizēt prata Jānis Sprukts un Karsums, bet savas izdevības neizmantoja Aleksandrs Ņiživijs, Karsums (otrajā meģinājumā) un Bjerns Melins.

Atgādinām, ka piektdien turnīra pusfinālā «Dinamo» komanda ar 3:1 pieveica mājiniekus Lapenrantas «SaiPa» hokejistus.

Nākamnedēļ «Arēnā Rīga» risināsies «Latvijas dzelzceļa» kausa izcīņa, kurā bez mājiniekiem piedalīsies arī «SaiPa», Kārļa Skrastiņa pārstāvētā Jaroslavļas «Lokomotiv», Mitišču «Atlant», Minskas «Dinamo» un Ņižņekamskas «Ņeftehimik».

13 Podoļskas Vitjaz 54 12 1 5 9 1 26 110 : 147 58
14 Minskas Dinamo 54 13 1 3 4 2 31 102 : 161 53