«Dirty Deal» kino kluba «Līdz ausīm Austrumos» programma Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

Otrdien, 19. janvārī, «Dirty Deal» kino klubs aicina apmeklēt «Līdz ausīm Austrumos» pēdējo filmu vakaru, kas no tālajiem austrumiem atgriezīsies līdz pavisam tuviem apvāršņiem. Vakara sākumā piedāvājam Katalīna Mitulesku stāstījumu par atmodas laiku Rumānijā – «Kā es nosvinēju pasaules beigas». Pēc tam sekos Kornēlija Porumboiju augsti novērtētā filma «Uz austrumiem no Bukarestes», kur mazas pilsētiņas iedzīvotāji komiskā gaisotnē cenšas atcerēties, vai viņu pilsētā revolūcija vispār ir notikusi. Filmu programma tiek piedāvāta sadarbībā ar Francijas Kultūras centru.

«Dirty Deal» kino kluba «Līdz ausīm Austrumos» programma 2 attēli Atvērt

Publicitātes foto

  • Otrdien, 19. janvārī plkst. 18.00

KĀ ES NOSVINĒJU PASAULES BEIGAS (CUM MI-AM PETRECUT SFARSITUL LUMII)
Rež. Katalīns Mitulesku / Catalin Mitulescu
Lomās: Doroteja Petre, Timotejs Duma
Rumānija, Francija, 2006, 106 min.

Astoņdesmitie gadi Bukarestē, kad līdz ar Padomju Savienības sabrukšanu iezīmējās Čaušesku diktatūras pēdējie gadi. Eva dzīvo kopā ar savu ģimeni un septiņus gadus veco brāli Lalalilu. Pēc nejaušas Čaušesku skulptūras saplēšanas Eva nokļūst pāraudzināšanas iestādē, kur satiek Andreju un nolemj bēgt no Rumānijas. Lalalilu pārdzīvo māsas lēmumu un nolemj ar skolasbiedriem nogalināt diktatoru.

Kannu filmu festivāla kinobalva Dorotejai Petrei par labāko jauno aktrisi, Valladolidas starptautiskā filmu festivāla kinobalva Katalīnam Mitulesku.

  • Otrdien, 19. janvārī plkst. 20.30

UZ AUSTRUMIEM NO BUKARESTES (A FOST SAU N-A FOST?)
Rež. Kornēlijs Porumboiju / Corneliu Porumboiu
Lomās: Mircea Andresku, Teodors, Korbans, Jons Sapdaru
Rumānija, 2006, 89 min.

Pagājuši sešpadsmit gadi kopš neatkarības cīņām un kādā mazā Rumānijas pilsētiņā ir pienācis Ziemassvētku priekšvakars. Pensionārs Peskoči gatavojas kārtējiem vientuļajiem svētkiem. Vēstures skolotājs Manesku cenšas tikt galā ar saviem parādiem. Taču vietējās televīzijas īpašnieks Jderesku nav pārāk ieinteresēts gaidāmajās brīvdienās un tāpat kā Peskoči un Manesku cenšas atbildēt jau 16 gadus neatbildētu jautājumu: «Viņu pilsētā bija vai nebija revolūcija?»

Kannu filmu festivāla «Golden Camera» un «Label Europa Cinemas» kinobalva Kornēlijam Porumboiju, Kopenhāgenas starptautiskā filmu festivāla kinobalvas par labāko filmu un labāko scenāriju.

Ieeja: 2 LVL
Adrese: Maskavas iela 12/ korpuss 2, Rīga.
Vairāk: «dirtydeal.lv»

Vairāk par DD kino klubu:

«Dirty Deal» kino klubs, sākot ar 2009. gada novembri, saviem apmeklētājiem piedāvā daudzpusīgas ikmēneša programmas, kuras caurvij tematiska un vienmēr mainīga saistviela. Daudzi ievērojami un šķietami pārāk atklāti kinematogrāfijas darbi lielākoties pat nenonāk līdz mūsu žilbinošajiem ekrāniem. Tāpēc DD kino klubs ir atvērts jebkura garuma mākslas un dokumentālajām filmām, kā arī eksperimentālajām īsfilmām un video, kuri nav raduši ceļu līdz sabiedriskai demonstrēšanai. Taču kino klubs nebūs tikai kolektīva kino skatīšanās, tās būs arī vieslekcijas, sarunas ar kino pietuvinātiem cilvēkiem un vide domubiedru ideju un viedokļu apmaiņai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv