Dīvaino smaku Inčukalna apkaimē radījuši nelikumīgi izgāzti ķīmiskie atkritumi Video

Apollo
0 komentāru

Vides ministrs Raimonds Vējonis (ZZS) atklājis, ka Vangažu un Inčukalna apkaimē manītās dīvainās smakas cēlonis ir ļaunprātīga cilvēku rīcība, Inčukalna gudrona dīķī izgāžot ķīmisko atkritumu kravu, informēja vides ministra padomnieks Didzis Jonovs.

Dīvaino smaku Inčukalna apkaimē radījuši nelikumīgi izgāzti ķīmiskie atkritumi

Foto: Lauris Nagliņš/LETA

Valsts vides dienests saņēmis primāros analīžu rezultātus, kas apliecina, ka pēdējās dienās izplatījušās ķīmiskās smakas izcelsmes avots Vangažu un Inčukalna apkaimē saistīts ar padomju laika sērskābā gudrona dīķi Inčukalna tuvumā. Smakas acīmredzot veicinājusi pretlikumīga rīcība, dīķī izgāžot vienu jaunu ķīmisku atkritumu kravu.

«Visticamāk ir izdarīts noziegums pret dabu un tas ir saistīts ar drastisko finansējuma samazinājumu vides sektoram, jo piemēram, cilvēkiem un dabai bīstamo gudrona dīķi nav iespējams pienācīgi apsargāt,» uzsver vides ministrs.

Valsts policijā šobrīd iesniegts lūgums sākt kriminālprocesu par ķīmisko atkritumu nelikumīgu izgāšanu.

Vides ministrija jau savlaicīgi ir apzinājusi šo problēmu, un Inčukalna ķīmiskās izgāztuves likvidācijai jau piesaistīti Eiropas Savienības fondu līdzekļi 20 miljonu latu apmērā.

Noslēdzies arī attiecīgais konkurss un gudrona dīķa sanācija par 16,5 miljoniem latu tiks uzsākta jau tuvākajā laikā.

Gudrona izgāztuve izveidota padomju industrializācijas periodā 20.gs. 60.gados, un to izmantoja parfimērijas un medicīnisko eļļu ražošanas procesā radīto atkritumu glabāšanai. Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas atkritumu izgāšana tajā ir aizliegta.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv