Divi mēneši pēc diētas - svars sāk augt

Apollo
30 komentāri

Šis ir pēdējais no vairāk nekā 10 ministāstiem par manu svara samazināšanu ar «bez kviešu miltu un bez saldumu» diētas palīdzību. Par nelaimi, stāsta beigas nebūt nav tādas, kādas tās biju iecerējis, bet tur neko nevar padarīt. Dzīve ir tāda, kāda tā ir.

Divi mēneši pēc diētas - svars sāk augt

Foto: http://www.flickr.com/photos/helga/ http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Lai arī fizisku produktu uzskaiti pēc e-diētas  metodes neveicu jau mēnesi pēc diētas, domāt par to, ko ēdu, pilnībā nebiju pārtraucis. Pirms katras ēdienreizes prātā apsvēru, cik daudz un ko izvēlēties. Vienmēr uzdevu sev pašu svarīgāko jautājumu - vai vispār man to visu šobrīd vajag? Attiecībā uz uzņemtās pārtikas daudzumu izmaiņas attieksmē strādāja labi. Mēneša laikā smaguma sajūta mani noķēra tika vienu vienīgu reizi, un arī tad vainojama bija apēsto produktu savstarpējā nesaderība.

Taču manā attieksmē bija parādījusies kāda plaisa. Runa ir par saldumiem. Sakarā ar svara samazināšanās pozitīvo dinamiku, mana attieksme pret saldumiem bija mainījusies no pilnīga «nedrīkst» uz «kādu nieku jau var».

Gribat zināt, kas notiek mēneša laikā ar cilvēku, kuram nav pārāk stiprs raksturs un ļoti garšo saldumi, ja viņš izdomā, ka «kādu nieku jau var»? Principā jau nekas traks, es vienkārši nokļuvu īstā kompromisu lavīnā un nemanot no trīs konfektēm mēnesī biju nonācis pie trīs reiz trīs konfektēm dienā. Protams, nekas jau nenotiek vienas vai divu dienu laikā, bet pēc 4 nedēļām attapos, ka attiecībā uz saldumiem esmu praktiski turpat, kur pirms diētas uzsākšanas.

Kas notika ar manu svaru? Nekādu pārsteigumu. Svara samazināšanās apstājās, un svars 30 dienās pieauga par apaļiem 2 kilogramiem. Izrādījās, ka es esmu parāk vājš, lai spētu kaut ko dozēt. Dietologa ieteikums, ka drīkst ēst visu, tikai jāseko apjomam, uz mani nedarbojas. Uz mani darbojas šis teiciens - iedod Velnam mazo pirkstiņu, un viņš paņems visu roku.

Visa šī «bez kviešu miltu un bez saldumu» diēta un e-dietas  produktu pierakstīšanas metode pierādīja, ka atrast vai izveidot uztura režīmu, kurš samazina lieko svaru ir tīrais nieks. Pavisam cita lieta ir to ievērot ilgstoši un bez pārtraukuma. Mana liekā svara problēma ir atrisināma ar pavisam vienkāršu metodi. Jāatsakās no kviešu miltiem un saldumiem. Ar miltiem esmu ticis galā. Atliek tikai izdomāt, kā atteikties no saldumiem.

Un tagad es pateikšu kaut ko, kas man nepavisam nepatīk un noteikti nepatiks vairumam lasītāju.

Attiecībā uz svara samazināšanu varu apgalvot, ka noturēt svaru vēlamajā līmenī ir krietni grūtāk, nekā to samazināt. Lai arī cik tas nebūtu nogurdinoši, ja vēlaties kontrolēt savu svaru, par to ir jādomā katru reizi, kad pietuvojaties ēdienam, un tam ir ļoti liela līdzība ar naudas lietām.

Turīgi cilvēki apsver katru savu pirkumu un iztērēto santīmu. Viņi visu rūpīgi pārdomā un kontrolē. Šī garlaicīgā ikdienas nodarbe, ko sauc par grāmatvedību, viņiem palīdz būt turīgiem. Mana pieredze ar svara samazināšanu pierāda, ka tad, kad es veicu uztura «grāmatvedību», mans svars samazinājās. Kad es to pārtraucu, svars palielinājās.

Sanāk tā - gribi taupīt naudu, pārdomā katru pirkumu un pieraksti visus izdevumus. Gribi kontrolēt lieko svaru, apdomā katru kumosu un pieraksti visu apēsto. Vistrakākais ir tas, ka nedz naudas taupīšanai, nedz svara kontrolei nav brīvdienu.

Produktu uzskaites un dozēšanas instrukcija šeit.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Jaunākais no izklaides

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv