Diviem cilvēkiem apstiprina inficēšanos ar ērču encefalītu pēc kazas piena lietošanas

Apollo
0 komentāru

Sabiedrības veselības aģentūrā (SVA) Ventspilī laboratoriski apstiprināti divi ērču encefalīta inficēšanās gadījumi pēc nevārīta kazas piena lietošanas uzturā, aģentūrai LETA pastāstīja SVA sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Bundule.

Jau ziņots, ka šomēnes ar ērču encefalīta pazīmēm Ventspils rajona slimnīcas Infektoloģijas nodaļā tika ievietoti četri cilvēki — trīs bērni un viens pieaugušais.

Laboratoriski ērču encefalīts apstiprināts diviem cilvēkiem — pieaugušajam un vienam no bērniem, savukārt par pārējiem diviem bērniem laboratorijas slēdziens bija negatīvs.

Jau ziņots, ka saslimušie ir no deviņu cilvēku ģimenes, kas dzīvo Ventspils rajonā un savā saimniecībā audzē kazas. Nevārītu kazas pienu ik dienas lieto uzturā visa ģimene.

Jauni inficēšanās gadījumi ģimenē līdz šim nav bijuši, informē SVA.

SVA speciālisti norāda, ka uzturā var lietot tikai vārītu vai pasterizētu kazas pienu, jo nevārīta kazas piena lietošana uzturā ir viens no veidiem, kā iespējams saslimt ar ērču encefalītu. SVA speciālisti aicina vecākus pievērst uzmanību tam, kādus piena produktus uzturā lieto viņu bērni, īpaši nedēļas nogalēs un vasaras brīvlaikā, kad bērni dodas uz laukiem.

Arī pērnā gada vasarā četri cilvēki saslima ar ērču encefalītu, kad bija lietojuši uzturā nevārītu kazas pienu.

Vakcinācija pret ērču encefalītu ļauj pasargāt cilvēkus no saslimšanas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv