Diviem «telšu pilsētiņas» iemītniekiem konstatē veselības problēmas

Apollo
0 komentāru

Diviem iepretim valdības ēkas izvietotās «telšu pilsētiņas» iemītniekiem mediķi konstatējuši dažādas vīrusu saslimšanas, taču no hospitalizācijas šie cilvēki atteikušies, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Diviem «telšu pilsētiņas» iemītniekiem konstatē veselības problēmas

Foto: Evija Trifanova/LETA

Kā pastāstīja Bukša, mediķu pienākums ir uzraudzīt šos cilvēkus un divas reizes dienā mediķi dodas protestētājus apraudzīt, taču visbiežāk no palīdzības un medicīniskajām pārbaudēm viņi atsakās.

Piektdien mediķi, pārbaudot protestētājus, konstatēja, ka divi no viņiem ir inficējušies ar ziemai raksturīgajām vīrusu saslimšanām un piedāvāja viņus hospitalizēt, taču abi slimnieki no medicīniskās palīdzības atteikušies.

Arī vakar divas reizes dienā mediķi bija devušies uz «telšu pilsētiņu», taču no medicīniskajām pārbaudēm šie cilvēki atteicās.

Jau ziņots, ka dienas iemītnieku skaits «telšu pilsētiņā» ir ap desmit, naktī teltīs gan paliek mazāk cilvēku. Vairums protesta akcijas dalībnieku ir nobrieduši vīrieši, taču pēdējo dienu laikā akcijas dalībniekiem pievienojušies divi jaunieši - Sergejs un Lauris.

«Lai nebūtu jāiet zagt, lai varētu normāli dzīvot,» savu motivāciju pievienoties protesta akcijai skaidro 19 gadus vecais Lauris.

Kā ziņots, protesta akciju iepretim Ministru kabineta ēkai pērn 30.novembrī sāka Gints Gaiķēns. Viņš pauda neapmierinātību ar valstī notiekošo un prasīja valdību steidzami risināt bezdarba problēmas. Vēlāk Gaiķēnam pakāpeniski pievienojās citi protestētāji, uz trotuāra Brīvības bulvārī izveidojot «telšu pilsētiņu».

Iedzīvotāji un dažādi komersanti akcijas dalībniekiem regulāri piegādā pārtiku, malku un citas noderīgas lietas. Protestētājus pieskata arī neatliekamās palīdzības mediķi.

Decembra vidū «telšu pilsētiņas» dibinātājs Gaiķēns ar plaušu karsoni tika ievietots slimnīcā. Vēlāk ar veselības problēmām ārstniecības iestādēs nonāca arī vairāki citi Gaiķēna domubiedri.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv