Divu gadu laikā sola novērst kanalizācijas ieplūdi jūrā pie Karostas

Apollo
0 komentāru

Pēc diviem gadiem Baltijas jūrā, kā arī Tosmares kanālā vairs neieplūdīs neattīrīti kanalizācijas ūdeņi no Karostas rajona, aģentūru LETA informēja SIA «Liepājas ūdens» direktors Andis Dejus.

Šo videi un iedzīvotājiem nepatīkamo problēmu novērsīs, īstenojot Kohēzijas fonda līdzfinansēto projektu «Ūdenssaimniecības attīstība Liepājā, 2. kārta». Projekts ir turpinājums 90. gados aizsāktajiem Liepājas ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas stratēģiskajiem uzlabojumiem, sacīja Dejus.

Darbu pasūtītājs un projekta īstenotājs ir SIA «Liepājas ūdens». Uzņēmums un AS «UPB» augusta sākumā parakstīja līgumu par Karostas ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu rekonstrukciju. «Būvdarbi nodrošinās visu notekūdeņu, kas līdz šim no Karostas rajona tieši izplūda jūrā un Tosmares kanālā, novadīšanu uz attīrīšanas iekārtām,» skaidro Dejus.

Saskaņā ar līgumu divu gadu laikā rekonstruēs un izbūvēs jaunus ūdensapgādes un kanalizācijas cauruļvadus apmēram 10 kilometru garumā, starp tiem — jaunu spiedvadu no Karostas līdz pat Liepājas pilsētas notekūdeņu attīrīšanas iekārtām. Būvdarbu laikā paredzēts paplašināt arī esošo ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu.

Līdz pagājušā gadsimta 90. gadu sākumam Karosta bija slēgta teritorija. Vairākus gadu desmitus Baltijas jūrā un arī Tosmares kanālā no šā pilsētas rajona ieplūst kanalizācijas ūdeņi. Karostas dzīvojamā rajona, uzņēmumu vai citu iestāžu pievienošana attīrīšanas iekārtām agrāk nebija iespējama.

Karostā saimniekoja padomju armijas daļas, kuru komandieriem kopējā Liepājas pilsētas neinteresēja.

Pēc padomju karaspēka aiziešanas, SIA «Liepājas ūdens» bija vajadzīgs ilgs laiks, lai precizētu un novērtētu esošo ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu esamību un tehnisko stāvokli. Padomju armija neatstāja nekādu tehnisko dokumentāciju.

Karostas ūdens apgādes un kanalizācijas tīklu rekonstrukcija ir tikai daļa no otrajā kārtā paredzētajiem uzdevumiem. Vēl notiks Aisteres un Otaņķu ūdensgūtņu rekonstrukcija, tostarp pašreizējo artēzisko urbumu skalošana, testēšana, dziļurbumu aku cauruļvadu un aprīkojuma nomaiņa, kā arī Šķēdes notekūdeņu attīrīšanas iekārtu un citu atsevišķu Liepājas ūdensapgādes un kanalizācijas būvju rekonstrukcijas.

«Esam gandarīti, ka mums ir izdevies iegūt tiesības veikt Karostas ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu rekonstrukcijas darbus. Mums kā liepājniekiem ir redzamas un saprotamas problēmas, ar kurām saskaras šā rajona iedzīvotāji. Tagad būs iespēja uzlabot esošo situāciju un, cerams, spert soli pretim Karostas rajona attīstībai,» saka sabiedrības «UPB» valdes loceklis Oskars Mors.

Pašlaik vēl jāveic Karostas tīklu rekonstrukcijas tehniskā projekta izstrāde, bet skiču projekts jau ir gatavs. Mors sola darbus sākt nekavējoties — tikko visa dokumentācija būs sagatavota.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.09.2017
Ienākt apollo.lv