DNS serveru kļūme rada «Google» dīkstāvi

Apollo
0 komentāru

Pagājušo sestdien plkst. 22.45 uz piecpadsmit minūtēm nedarbojās «Google» meklēšanas serveri. Šajā laikā tika traucēta arī kompānijas e-pasta (Gmail) un tīkla reklāmu servisi. Daži lietotāji apgalvo, ka šajā laikā viņi esot tikuši pārsūtīti uz citu meklētāju — «SoGoSearch», kas liktu domāt par «Google» serveru kapitulāciju urķu priekšā. «Google» šādus apgalvojumus kategoriski noliedz.

«Google» runasvīrs Deivids Karns teica, ka «Google» tīkla servisu īslaicīgās problēmas nekādā veidā nebija saistītas ar urķiem vai kļūmēm kompānijas drošības sistēmā. Problēma tika atrisināta, un «Google» servisi atkal veiksmīgi darbojas. Karns norādīja, ka šī problēma bija saistīta ar «Google» domēnu vārdu sistēmu (DNS), kas sasaista interneta serveru skaitliskās adreses ar to vārdiem, jo patiesībā datori cits citu interneta plašumos atpazīst pēc unikālām ciparu kombinācijām.

Kad jūsu dators meklē, piemēram, www.apollo.lv, DNS serveris norāda, ka jāvēršas pie 195.8.25.105.
Lai internets varētu veiksmīgi un ātri darboties, ir vajadzīgi ļoti daudzi šādi serveri, kas veido komplicētu DNS serveru tīklu. Joprojām nav skaidrs, vai liktenīgā kļūme radās «Google» serveru dēļ vai arī pie tās ir vainojama plašāka sistēmas daļa.

Lielbritānijas interneta pārraudzības inženieris Pauls Matons no kompānijas «Netcraft» par radušos dīkstāvi teic, ka to radīja kļūme «Google» DNS serveros. Pasaules DNS serveri tādēļ neesot varējuši apstrādāt www.google.com, tie visus apmeklētājus sūtīja uz pirmo līdzīgo adresi — www.google.com.net, kas norāda uz jau pieminēto «SoGoSearch».

«Viņu DNS serveris vienkārši uz īsu laiciņu bija saplīsis,» teica Matons. «Viņu sistēma nebija uzlauzta, un tai neviens nebija licis «Google» vietā rādīt ko citu.»

Šis atgadījums ir vēlreiz pievērsis uzmanību tam, cik ļoti daudzi interneta lietotāji ir atkarīgi no veiksmīgas DNS serveru darbības.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv