Dombrovskis ar ģenerālprokuroru pārrunās «Parex» pārņemšanas procedūru

Apollo
0 komentāru

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis («Jaunais laiks») sestdien iecerējis tikties ar ģenerālprokuroru Jāni Maizīti. Premjera preses sekretāre Līga Krapāne aģentūrai BNS pastāstīja, ka abu amatpersonu sarunas galvenais temats būs «Parex bankas» pārņemšanas procedūras izvērtēšana, ko saistībā ar Valsts kontroles sniegto ziņojumu veiks Ģenerālprokuratūra.

Ģenerālprokurors Jānis Maizītis.

Ģenerālprokurors Jānis Maizītis.

Foto: Ieva Čīka/LETA

Tikšanās plānota sestdien plkst. 8.30. Valsts kontrole ceturtdien publicēja revīzijas rezultātus par «Parex bankas» pārņemšanas procesu un valsts atbalsta sniegšanu «Parex bankai» un viens no galvenajiem secinājumiem ir, ka process nebija plānveidīgs un mērķtiecīgs. Valsts kontroliere Inguna Sudraba paziņoja, ka galvenā atbildība «Parex bankas» pārņemšanas procesā par pieņemtajiem lēmumiem ir jāuzņemas valdībai.

Ģenerālprokurors Jānis Maizītis medijiem iepriekš atzinis - lai runātu par iespēju sākt kriminālprocesu par «Parex bankas» pārņemšanas lietu, vispirms ir jābūt faktiem, kas pierāda, ka valstij ir nodarīti zaudējumi un vai notikušajā saskatāms noziedzīgs nodarījums.

Patlaban Ģenerālprokuratūra turpina pērn sākto pārbaudi par «Parex», un pagaidām nav lemts par kriminālprocesa sākšanu. Ģenerālprokuratūrā neizslēdz, ka pārbaudes gaitu var mainīt VK revīzijas ziņojuma saņemšana.

Latvijas toreiz otra lielākā banka «Parex banka» 2008.gada rudenī vērsās pēc valdības palīdzības, lai izvairītos no finanšu problēmām, kuras bankai draudēja rasties pasaules finanšu krīzes dēļ. Lai atbalstītu banku, valdība, kuru tolaik vadīja Ivars Godmanis (LPP/LC), pērn 8.novembrī pieņēma lēmumu kļūt par «Parex bankas» kontrolpaketes īpašnieci, iegūstot 51% bankas akciju. Savukārt 3.decembrī valdība ārkārtas sēdē jau nolēma pārņemt 84,83% «Parex bankas» akciju, papildus jau iepriekš pārņemtajam 51% bankas akciju iegūstot arī bankas līdzšinējiem lielākajiem akcionāriem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim atlikušos 34% akciju.

Patlaban «Parex bankas» 70,3% akciju īpašniece ir Privatizācijas aģentūra, bet 25% - Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

21.10.2017
Ienākt apollo.lv