Dombrovskis: Diezgan droši, ka jaunā valdība šogad netiks izveidota

Apollo
117 komentāri

Diezgan droši var teikt, ka šogad jaunā valdība vēl netiks izveidota, sarunā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta Panorāma» sacīja pašreizējais premjers Valdis Dombrovskis (V).

Dombrovskis: Diezgan droši, ka jaunā valdība šogad netiks izveidota

Foto: Evija Trifanova/LETA

Viņš norādīja, ka ir skaidrs - valdības veidošanas process tiks atlikts pēc jaunā gada un šobrīd būtiskākais jautājums, lai uzsāktu sarunas par valdības sastāvu, ir ministru prezidenta nominācija. 

«Lietas notiek noteiktā secībā,» sacīja Dombrovskis, norādot, ka šobrīd svarīga ir ministru prezidenta nominācija. Pēc tam šis kandidāts arī varēs uzņemties sarunu vadību un veidot jauno valdību. Kamēr kandidāta nav, notiek konsultācijas, taču reālas sarunas par ministriju sadali vēl nav sākušās, norādīja premjers. 

Jau vēstīts, ka «Vienotības» izvirzītais premjera amata kandidāts aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V) ir pārliecināts, ka viņa veidotā valdība varētu gūt Saeimas vairākuma atbalstu, ja Valsts prezidents Andris Bērziņš nominēs viņu premjera amatam.

Pabriks žurnālistiem uzsvēra, ka viņš runājis ar visu topošās koalīcijas partiju vadošajiem politiķiem un nav saskāries «ar noraidošu attieksmi, bet drīzāk pozitīvu». «Ja prezidenta nominācija būs, tad mums noteikti ir pāri 50 balsīm,» sacīja politiķis.

Viņš pozitīvi raugās uz situācijas attīstību, jo neredz «izteiktus racionālus šķēršļus», kāpēc nevarētu veiksmīgi izveidot nākamo valdību.

Kā ziņots, noslēdzot pirmo sarunu kārtu ar Saeimā pārstāvētajām politiskajām partijām par jaunas valdības veidošanu, Bērziņš 4.decembrī pieņēma lēmumu nevirzīt nevienu no pirmajās sarunās minētajiem «Vienotības» premjera amata kandidātiem.

Bērziņam sarunu gaitā neesot radusies pārliecība, ka trīs izvirzītie kandidāti Ministru prezidenta amatam ir stiprākie, ko «Vienotība» var piedāvāt. «Vienotība» premjera amatam piedāvāja Pabriku, premjera padomnieku Intu Dālderi un Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.

Valsts prezidents neoficiāli bija izteicis piedāvājumu uzņemties valdības vadīšanu Saeimas priekšsēdētājai «Vienotības» līderei Solvitai Āboltiņai, kura sarunā ar prezidentu noraidījusi šo piedāvājumu.

10.decembrī, sāksies otrais konsultāciju raunds ar prezidentu, vēstīja LETA. 

Kāda ir reālā minimālā naudas summa, par kuru Latvijā var iztikt? Atbild labklājības ministre 

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

15.12.2017
Ienākt apollo.lv