Dombrovskis dosies uz Tečeres bērēm

Apollo
8 komentāri

Līdzīgi kā daudzi citi pasaules valstu līderi, arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) nākamnedēļ dosies uz mūžībā aizgājušās bijušās britu premjerministres Margarētas Tečeres bērēm.

Dombrovskis dosies uz Tečeres bērēm

Foto: AFP/Scanpix

Premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke aģentūrai LETA pavēstīja, ka Dombrovskis uz Lielbritāniju dosies uz vienu dienu - trešdien, kad ir paredzēta atvadu ceremonija.

Kopumā uz Tečeres bēru ceremoniju ielūgti vairāk nekā 2000 cilvēku. To vidū gan nav pašreizējās Argentīnas prezidentes Kristīnas Kirhneres, ar kuru Londonai ir nopietnas domstarpības Folklenda salu jautājumā.

Uz bijušās britu premjerministres bērēm aicināti arī visi ASV eksprezidenti un daudzi citi pašreizējie valstu līderi. Zināms arī, ka bijušais padomju savienības līderis Mihails Gorbačovs neapmierinošā veselības stāvokļa dēļ uz Londonu nedosies.

Saistībā ar Tečeres aiziešanu mūžībā šodien Lielbritānijas vēstniecībā Rīgā no plkst.10 līdz 16 ir iespējams parakstīties līdzjūtības grāmatā.

Jau vēstīts, ka Tečere mūžībā aizgāja pirmdien - 2013.gada 8.aprīlī - pēc pārciesta insulta. Viņa vadīja Lielbritāniju no 1979. līdz 1990.gadam un bija pirmā un līdz šim vienīgā sieviete, kas ieņēmusi Lielbritānijas premjerministra amatu.

Tečeres bēres notiks 17.aprīlī Svētā Pāvila katedrālē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv