Dombrovskis vaino iepriekšējās valdības, ne sabiedrību

Apollo
0 komentāru

Lai gan tā sauktajos treknajos gados sabiedrībā valdījusi zināma eiforija, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) smagās ekonomiskās krīzes izraisīšanā vaino iepriekšējās valdības, kas «noteica spēles noteikumus». Premjers arī nepiekrīt Valsts prezidenta Valda Zatlera izteikumiem, ka sabiedrībā iestājies morālais pagrimums.

Premjers Valdis Dombrovskis uzskata, ka «treknajos gados» valdība nav laicīgi novērtējusi inflācijas un nekustamo īpašumu «burbuļa» draudus. Attēlā: bijusī kultūras ministre Helēna Demakova, toreizējais valdības vadītājs Aigars Kalvītis un Saei

Premjers Valdis Dombrovskis uzskata, ka «treknajos gados» valdība nav laicīgi novērtējusi inflācijas un nekustamo īpašumu «burbuļa» draudus. Attēlā: bijusī kultūras ministre Helēna Demakova, toreizējais valdības vadītājs Aigars Kalvītis un Saeimas deputāts Augusts Brigmanis.

Foto: Lita Krone/LETA

Intervijā portālam «Apollo» Dombrovskis sacīja: «Protams, nevar noliegt, arī sabiedrībā valdīja zināma eiforija, ka viss ir jauki, ka ekonomiskā izaugsme visu laiku turpināsies. (..) Tomēr te jāatceras, ka valdība lielā mērā nosaka spēles noteikumus. Tas pats pretinflācijas plāns tika pieņemts ar lielu novēlošanos, kad inflācija vairākus gadus bija nekontrolēta. Visi pieņemtie kreditēšanas ierobežojumi arī tika pieņemti ar lielu novēlošanos, kad viss nekustamā īpašuma «burbulis» jau bija attīstījies.»

Laikus vēršoties pret ekonomikas pārkaršanu, nekustamā īpašuma «burbuli» daļēji varēja novērst, uzskata Dombrovskis. «Ja valdība ar savu ekonomisko politiku būtu nevis veicinājusi «burbuli», (..) bet to bremzējusi, tad, protams, krīze tagad būtu vieglāka.»

Premjers gan atzina, ka par Saeimas vēlēšanu rezultātiem ir atbildīgi paši vēlētāji. «Protams, bija zināmi jautājumi saistībā ar «pozitīvisma kampaņām». Tajā pašā laikā tas ir arī jautājums par sabiedrības gatavību sekot līdzi politiskajiem procesiem un balsot nevis par partijām pēc tāda paša principa, kā pērkot veļas pulveri (ko vairāk reklamē — to pērk), bet tiešām vairāk sekot līdzi politiskajiem procesiem.»

Komentējot Zatlera izteikumus par iedzīvotāju morālo pagrimumu, Dombrovskis sacīja: «Zināma eiforija sabiedrībā tiešām valdīja. Es varbūt te nelietotu tādus skaļus vārdus kā «morālais pagrimums» vai tamlīdzīgi. Manuprāt, tam ir arī noteikti ekonomiski cēloņi, un valdības rīcībā bija instrumenti, kā šo procesu ietekmēt.»

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv