Dopingā pieķertie Krievijas biatlonisti lietojuši jaunu aizliegto vielu

Apollo
0 komentāru

Trīs no Krievijas labākajiem biatlonistiem, kuriem tika konstatētas pozitīvas dopinga analīzes, lietojuši pavisam jaunu aizliegto vietu, šodien paziņoja Starptautiskā Biatlona savienība (IBU).

Ekaterina Iourieva

Krievijas plašsaziņas līdzekļos izskanējusi informācija, ka viena no dopingā pieķertajām biatlonistēm ir Pasaules kausa izcīņas kopvērtējuma līdere Jekaterina Jurjeva.

Foto: Reuters

«Mēs nerunājam par EPO jeb eritropoetīnu. Šī ir pavisam jauna viela,» pastāstīja IBU prezidents Annešs Besebergs. «Es uzskatu, ka tas ir liels sasniegums mūsu cīņā ar dopingu.»

Pieķerto biatlonistu vārdi pagaidām netiek publiskoti, jo analīžu B proves vēl nav pārbaudītas, tomēr atklāts, ka visi biatlonisti ir no labāko sportistu pulka. Ja arī B provju rezultāti šiem sportistiem būs pozitīvi, viņiem tiks anulēti visi šosezon izcīnītie punkti.

Krievijas laikraksts «Komsomoļskaja pravda», balstoties uz neoficiālu informāciju, trešdien pavēstīja, ka pieķertie biatlonisti ir Jekaterina Jurjeva, Aļbina Ahatova un Dmitrijs Jarošenko.

Divām sievietēm un vienam vīriešu komandas biatlonistam pozitīvas analīzes konstatētas 5. decembrī, kad bija atpūtas diena Pasaules kausa izcīņas pirmajā posmā Zviedrijas pilsētā Estersundā.

Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā sievietēm pēc sešiem posmiem pirmajā vietā ar 567 punktiem ir krieviete Jurjeva, bet attiecīgi piekto un sesto pozīciju ieņem Svetlana Sļepcova un Ahatova. Bet vīriešu konkurencē pirmajā sešniekā no krieviem pašlaik ir vienīgi Maksims Čudovs, kas ieņem piekto vietu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv