DP: LU rektora amatu var ieņemt tikai ar pielaidi valsts noslēpumam

Apollo
0 komentāru

Drošības policija (DP) atklāj, ka Latvijas Universitātes rektora amatu var ieņemt tikai ar pielaidi valsts noslēpumam. Pašreizējam rektoram Mārcim Auziņam policija pielaidi atteikusi.

DP: LU rektora amatu var ieņemt tikai ar pielaidi valsts noslēpumam

Foto: Lita Krone/LETA

DP atteikuma iemeslus nekomentē. Laikraksta «Neatkarīgā» jautājumu, vai atteikuma iemesls saistīts ar to, ka rektora darbam pieeja valsts noslēpumam nav nepieciešama, vai arī ar Auziņa personu, DP priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa atbildēja: «Auziņa kungs pašlaik ieņem amatu, kas iekļauts LU atsevišķi apstiprinātā amatu sarakstā, kurā norādītie amati ir saistīti ar valsts noslēpuma izmantošanu. Šos amatus turpmāk varēs ieņemt tikai tādas personas, kas atbildīs likuma Par valsts noslēpumu prasībām.»  

Satversmes aizsardzības biroja (SAB) pārstāve Baiba Rāta-Saliņa laikrakstam pastāstīja, ka DP lēmumu par pielaidi valsts noslēpumam 10 dienu laikā var pārsūdzēt SAB. Ja arī tur Auziņam pielaidi valsts noslēpumam nepiešķirs, pretenzijas10 dienu laikā jāiesniedz ģenerālprokuroram, kura lēmums vairs nebūs pārsūdzams.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv