DP nesaskata naida kurināšanas pazīmes PBK sižetā par Lietuvas neatkarības cīņām

Apollo
46 komentāri

Drošības policija (DP) nesāks kriminālprocesu saistībā ar «Pirmā Baltijas kanāla» (PBK) raidījumu «Cilvēks un likums», kurā tika noliegts, ka būtu noticis padomju spēku uzbrukums Viļņas televīzijas tornim, otrdienas vakarā vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) ziņas.

DP nesaskata naida kurināšanas pazīmes PBK sižetā par Lietuvas neatkarības cīņām

Foto:Ekrānuzņēmums

DP norādījusi, ka sižets nav kvalificējams kā nacionālā naida izraisīšana, taču kanāls ir pārkāpis Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumu, tādā veidā izdarot administratīvo pārkāpumu. DP norādījusi , raidījumā bija jānodrošina arī citi viedokļi.

DP uzskata, ka šis sižets ir «viena no maigās varas izpausmēm».

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) kanālam piemēroja maksimālo naudas sodu – 1500 latu – par to, ka netika nodrošināts pienākums faktus un notikumus atspoguļot objektīvi, ievērojot viedokļu daudzveidību un nepārraidot vienpusīgu propagandu. PBK uzlikto sodu pārsūdzējis.

»«Pirmā Baltijas kanāla» izpratnē NEPLP neobjektīvi interpretē likuma normu. Proti, NEPLP uz vienu «Cilvēka un likuma» sižetu attiecina likumdošanas normas, kas runā par raidījumu kopumu,» aģentūrai BNS sacīja kanāla pārstāvis Edžus Vējiņš. PBK ir nolēmis pārsūdzēt NEPLP lēmumu par administratīvā soda piemērošanu.

Krievijā sagatavotajā raidījumā «Cilvēks un likums» Mihails Golovatovs, kurš 1991.gada 13.janvārī Viļņā komandēja padomju specvienības «Alfa» grupu, kas uzbruka televīzijas tornim, un citi raidījuma dalībnieki noliedza, ka būtu noticis padomju spēku uzbrukums Viļņas televīzijas tornim.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

16.12.2017
Ienākt apollo.lv