DP prognozē Krievijas īstenotās tautiešu aizstāvības politikas palielināšanos

Apollo
0 komentāru

Krievijas īstenotās tautiešu aizstāvības politikas realizācijas metodes ir kļuvušas mērķtiecīgākas, tādēļ var palielināties šīs politikas radītie riski Latvijas nacionālajai drošībai, uzskata Drošības policija (DP).

DP prognozē Krievijas īstenotās tautiešu aizstāvības politikas palielināšanos

Foto: Reuters/Scanpix

Kā teikts DP sagatavotajā pārskata ziņojumā par pagājušā gada darba rezultātiem, 2011.gadā Krievijas tautiešu aizstāvības politikas jomā Latvijā bija vērojama fokusēšanās uz konkrētu mērķu un uzdevumu sasniegšanu. DP uzskata, ka Krievijas tautiešu politikas formalizācijas periods Latvijā ir praktiski noslēdzies - izveidotas sabiedriskās organizācijas un koordinējošās struktūras, apzināti līderi un aktīvisti, sakārtoti sadarbības un finansēšanas mehānismi.

Tautiešu aizstāvības politikas jomā Krievijai viens no prioritārajiem darbības virzieniem ir darbs ar jaunatni tuvējās ārvalstīs. Latvijā tiek veidotas un organizētas stabilas jauniešu apvienības, kas par savām prioritātēm izvirza mērķus, kuri sakrīt ar tautiešu politikas uzdevumiem - krievu valodas un kultūras telpas nostiprināšana, krievvalodīgo iedzīvotāju tiesību aizstāvība, kas ir nepieciešami Krievijas ārpolitisko interešu sasniegšanai.

Otrs prioritārais darbības virziens ir centieni nostiprināt krievu valodu ne vien tautiešu mītnes valstīs, bet arī Eiropas līmenī. DP prognozē, ka aktivitātes tautiešu mītnes valstīs šo mērķu īstenošanai tiks organizētas vēl intensīvāk nekā līdz šim.

Latvijā notiek tālāka Krievijas kultūras telpas paplašināšanās ar vietējo tautiešu organizāciju un citu subjektu starpniecību, piemēram, Krievu centru izveidošana pie Baltijas Starptautiskās akadēmijas un Daugavpils universitātes, Krievu kultūras dienu organizēšana. Šobrīd aizvien redzamāki ir centieni iekļaut Krievijas kultūras telpā ne tikai tautiešu politikas subjektus, bet arī latviešus. Ja Latvijas sabiedrības integrācijas politika ir vērsta uz mazākumtautību integrāciju, tad Krievijas īstenotā tautiešu politika, tieši pretēji, rada riskus saliedētas sabiedrības attīstībai Latvijā, uzskata DP.

DP secina, ka Krievijas tautiešu politikas īstenošanai paredzētais finansējums nav pārskatāms, jo bieži netiek atspoguļots sabiedrisko organizāciju finanšu gada pārskatos, un tā ienākšanai Latvijā tiek izmantoti dažādi finanšu kanāli.

DP veiktais Krievijas tautiešu politikas izpausmju un aktivitāšu izvērtējums norāda uz vairākām problēmām un tendencēm, tostarp faktu, ka pieaug praktiskā sadarbība starp iepriekš minēto Latvijas jauniešu organizāciju pārstāvjiem un Krievijas jauniešu organizācijām, kas šo jauniešu saikni ar Krieviju padara aizvien noturīgāku.

Tautiešu politikas ietvaros notiekošie procesi norāda, ka šobrīd ir periods, kad Krievija vēlas sagaidīt atdevi no šīs politikas un tajā iesaistītajām organizācijām un personām, tādēļ tās tiek mudinātas darboties konkrētu rezultātu sasniegšanai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.10.2017
Ienākt apollo.lv