Drakulas pili nepārdos, bet pārvērtīs par privāto muzeju

Apollo
0 komentāru

Transilvānijas Brana pils («Bran Castle»), par ko pirmās liecības rakstos parādās 1377. gadā, tiks pārvērsta privātā muzejā, raksta laikraksts «Austin Times».

Drakulas pili nepārdos, bet pārvērtīs par privāto muzeju

Foto: tim ellis, licence

Leģendas vēstī, ka XV gadsimtā šajā pilī mitinājies Transilvānijas grāfs Vlads Trešais, kura dzīvesstāsts iedvesmoja Bremu Stokeru sarakstīt slaveno romānu par Drakulu.

Pašreizējais pils īpašnieks erchercogs Dominiks fon Habsburgs iepriekš plānoja pili izlikt pārdošanā par 60 miljoniem sterliņa mārciņu (82,3 miljoniem dolāru). Tagad Habsburgs nolēmis pili nepārdot un pārvērst to par privāto muzeju, kas būs veltīts grāfam Drakulam.

Dominiks fon Habsburgs pili savā īpašumā ieguva 2006. gadā. Līdz tam Brana pils atradās Rumānijas valsts īpašumā — 1948. gadā pili nacionalizēja karaliskajai ģimenei. No 1920. līdz 1948. gadam pils kalpoja par karalisko rezidenci.

Patlaban pilī atrodas Vēstures un viduslaiku mākslas muzejs.

Jāatzīmē, ka vēsturiskais Vlads Trešais nekad šajā pilī nav mitinājies un viņam ar to ir visai attāls sakars, taču, pateicoties leģendām, pils tagad ir ļoti slavena un saistās ar Drakulas tēlu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
19

2017. gada 19. novembris

Vārda dienas

Līze, Liza, Elizabete, BetijaJeļizabeta, Jeļizaveta, Jeļizavete, Lisa, Lisija, Lize, Līza, Līziņa, Jelizavete, Jelizaveta, Jelizabeta, Beta, Betsija, Eba, Elizabeta, Elizaveta, Elizavete, Elizbete, Elīzabeta, Elīzabete, Elzabeta, Elžbeta, Alžbeta

Valūtu kursi

19.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv