Drāma ar neticamu scenāriju; Čempionu kauss Liverpūlei

Anglijas klubs «Liverpool» trešdienas vakarā kļuva par UEFA Čempionu līgas uzvarētāju, dramatiskā finālspēlē pēcspēles soda sitienos pārspējot «AC Milan» vienību. Par mača galveno varoni kļuva Liverpūles komandas vārtsargs Dudeks, kas atvairīja divus pēcspēles 11 metru soda sitienus.

Spēles pirmajā puslaikā pārliecinoši dominēja milānieši, kas guva trīs vārtus.

Jau spēles pirmajā minūtē milāniešus vadībā izvirzīja veterāns Paolo Maldīni, kas bija precīzs sitienā vārtu priekšā. Maldīni tādējādi kļuva par vecāko spēlētāju, kurš guvis vārtus Čempionu līgas spēlēs. Viņam šobrīd ir 36 gadi.

Pirmā puslaika beigās piecu minūšu laikā Ernans Krespo guva divus vārtus, palielinot milāniešu pārsvaru līdz 3:0. Tas notika spēles 39. un 44. minūtē.

Pēc šķietami bezcerīgā pirmā puslaika, kurā milānieši dominēja teju vai visās spēles situācijās, liverpūlieši prata pilnībā atgūties. Viņi ne tikai kontrolēja bumbu un labi spēlēja aizsardzībā, bet arī teicami nospēlēja uzbrukumā. It īpaši puslaika sākumā, kad laika posmā no 54. līdz 60. minūtei guva trīs (!) vārtus un izlīdzināja rezultātu.

Vispirms spēles 54. minūtē liverpūliešu kapteinis Stīvens Džerards guva pirmos vārtus, divas minūtes vēlāk rezultāta starpību līdz minimumam samazināja Vladimirs Smicers, bet spēles 60. minūtē Ksāvi Alonso rezultātu izlīdzināja, esot pirmajam pie bumbas pēc milāniešu vārtsarga Didas atvairītā 11 metru soda sitiena.

Spēles papildlaikā vārti netika gūti, tāpēc bija jāizpilda 11 metru soda sitieni, un vairāk veiksmes bija «Liverpool» vienībai. Par galveno varoni kļuva liverpūliešu vārtsargs Jirži Dudeks. Viņš izprovocēja pretinieku uz kļūdu pirmajā sitienā, bet vēlāk viņš atvairīja divus sitienus, ieskaitot Ševčenko izpildīto izšķirošo sitienu. Liverpūlieši kļūdījās vienā sitienā, kad Dida atvairīja Johana Arnes Rīzes sitienu.

Liverpūliešiem šis bija pirmais Čempionu kauss kopš 1984. gada.