Drāma Rīgas vidusskolā: trešklasnieks konfliktu risina ar ieroču arsenāla palīdzību

Apollo
94 komentāri

Otrdien dramatiski notikumi risinājušies kādā Rīgas vidusskolā, kur desmit gadus veci trešās klases skolēni savstarpēju konfliktu centās atrisināt ar iespaidīga ieroču arsenāla palīdzību, vēst LNT raidījums «Degpunktā».

Drāma Rīgas vidusskolā: trešklasnieks konfliktu risina ar ieroču arsenāla palīdzību

Foto:Ekrānuzņēmums

Valsts policijas palīdzību otrdienas pēcpusdienā lūdza Rīgas Rīnūžu vidusskolas darbinieki, kuri bez likumsargu palīdzības nevarēja izšķirt konfliktu divu trešās klases skolnieku starpā.

VP RRP Ziemeļu iecirkņa priekšnieks Jānis Bārzdainis stāsta, ka konflikta laikā viens no desmitgadniekiem bija draudējis otram, pieliekot viņam pie kakla nazi. Mācību stundu tobrīd vadīja vecāko klašu skolnieki, kuri bīstamo priekšmetu tūlīt atņēma un par laimi neviens necieta.

Situācijas risināšanā iesaistījās skolas direktore un pašvaldības policisti, kas dežurēja vidusskolas teritorijā. Pēc skolnieka pārbaudes policija konstatēja, ka viņa somā ir gāzes pistole, kura pēc pārbaudes izrādījās šaušanai nederīga. Ieroci zēns esot atradis, savukārt nazi viņam esot iedevis patēvs, un to viņš līdzi nēsājot regulāri.

Rīgas Rīnūžu vidusskolas direktore Viktorija Verhovska stāsta, ka policijai vajadzētu saukt pie atbildības vecākus par nepareizu ieroču glabāšanu, pat ja tas ir salauzts. «Ierocis nedrīkst nonākt bērnu rokās, jo šodien tas ir nekaitīgs ierocis, bet jau rīt mēs nezinām, par ko tas var pārvērsties,» saka direktore.

Skolnieka mātei tagad draud administratīvais sods līdz pat 150 latiem par vecāku pienākumu nepildīšanu.Turklāt zēnam kopā ar māti var nākties apmeklēt nepilngadīgo lietu inspektoru. Gan skolas darbinieki, gan likumsargi skaidro, ka gadījumos, kad desmitgadnieks uz skolu atnes veselu ieroču arsenālu, atbildība jāuzņemas vecākiem, un šo gadījumu ikvienam vecākam būtu jāapspriež ar savām atvasēm.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv