Drošībnieka Gulbja krimināllietā jānopratina 111 liecinieki

Apollo
0 komentāru

Izskatot krimināllietu, kurā par dažādiem mantiskajiem un ekonomiskajiem noziegumiem apsūdzēts bijušais Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienesta virsleitnants Edgars Gulbis, uzņēmējs Raimonds Štālbergs, kā arī Kaspars Dzērve, Māris Smilga un Jevgēnijs Belovs, tiesā iecerēts nopratināt kopumā 111 lieciniekus.

Edgars Gulbis

Foto: Ieva Čīka/LETA

Kā aģentūrai LETA prognozēja Gulbja aizstāve, tiesas process varētu būt ilgs. Līdz šim tas noticis ar vairākiem ilgiem pārtraukumiem.

Patlaban nākamā tiesas sēde ieplānota 20. maijā plkst. 10, kad plānots turpināt pratināt lieciniekus, aģentūra LETA uzzināja tiesā.

Kā ziņots, Gulbim, kas joprojām atrodas apcietinājumā, prokuratūra šajā lietā inkriminējusi noziedzīgus nodarījumus pēc astoņiem Krimināllikuma (KL) pantiem, bet Štālbergam — pēc trim. Lietā pieņemts ģenerālprokurora lēmums par speciālās procesuālās aizsardzības noteikšanu kādam procesa dalībniekam, tāpēc tā tiek izskatīta slēgtā kārtībā.

Gulbis tiek apsūdzēts par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora vietnieka Vladimira Vaškeviča automašīnas dedzināšanas mēģinājuma atbalstīšanu. Šis noziedzīgais nodarījums tiek kvalificēts pēc KL 185. panta 2. daļas un 15. panta 4. daļas, un 20. panta 4. daļas — par atbalstu svešas mantas tīšas iznīcināšanas vai bojāšanas mēģinājumā, ja tas izdarīts ar dedzināšanu vai citādā vispārbīstamā veidā vai ja tas nodarījis lielu materiālu zaudējumu. Minētais likuma pants paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem.

Gulbja apsūdzības raksts ir daudz apjomīgāks. Gulbis tiek apsūdzēts pēc KL 323. panta 2. daļas caur 20. panta 3. daļu jeb par to, ka viņš, būdams valsts amatpersona, atkārtoti uzkūdīja jeb pamudināja citu personu izdarīt noziegumu — kukuļdošanu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu kādu darbību kukuļdevēja interesēs.

Gulbis arī apsūdzēts pēc KL 327. panta 1. daļas — par dokumenta viltošanu un apzinātu viltota dokumenta izmantošanu. Viņš nolūkā nelikumīgi iegūt dokumentu par vispārējo vidējo izglītību ieradās Bauskas rajona Rundāles pagasta Pilsrundāles vidusskolā pie tās direktora Aivara Indrikova, kam palūdza iespēju izsniegt viņam šo dokumentu. Indrikovs piekrita šim piedāvājumam, solot viltoto atestāta dublikātu izgatavot nedēļas laikā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv