Dūlem neveicas, kā bija iecerēts

Apollo
172 komentāri

Topošās, bet joprojām nereģistrētās partijas «Skaistā nākotne» līderim, bijušajam televīzijas šovu vadītājam Viesturam Dūlem nav izdevies oficiāli mainīt savu vārdu un kļūt par Zuargusu.

Dūlem neveicas, kā bija iecerēts

Foto: Ieva Čīka/LETA

Kā aģentūru LETA informēja Tieslietu ministrijas preses sekretāre Ksenija Novikova, jau vairāk nekā pirms mēneša Dzimtsarakstu departaments Dūlem un viņa domubiedriem atteicis vārda maiņu.

Novikova norādīja, ka nedrīkst atklāt, kā departaments pamatojis vārda maiņas atteikumus, jo šī informācija var saturēt sensitīvus datus.

Ar pašu Dūli aģentūrai LETA pēdējās dienās nav izdevies sazināties.

Kā ziņots, pagājušā gada augusta beigās Dūle paziņoja, ka kopā ar domubiedriem dibinās partiju «Skaistā nākotne». Dūle apgalvoja, ka dibināšanas ideja ir nopietna, un pieļāva, ka idejas īstenošana varētu būt laikietilpīga.

Neilgi pēc tam Dūle nāca klajā ar paziņojumu, ka kopā ar abiem pārējiem topošās partijas «Skaistā nākotne» dibināšanas iniciatoriem pieņems jaunus vārdus, tāpēc viņiem būs jāmaina pase. Partijas atbalstītājiem un biedriem viņu piemēram nebūšot jāseko.

Dūle sev bija izraudzījies vārdu Zuarguss, mūziķis Gustavs Butelis jeb Gustavo - Arstarulsmirus, bet režisors Aivars Čivželis - Jurgstulajstus. Sociālajā tīklā «Facebook» pieejamā informācija liecināja, ka aktīvistu jaunie uzvārdi varētu būt attiecīgi Klororus-Zarmass, Arsujumfus-Tarus un Lajurgus-Urgurus.

«Ar šo soli mēs definējam savu attieksmi - kā jaunu un apzinātu savu dzīves sākuma posmu, kurā mēs vēlamies kalpot tautai, nevis valstij vai sistēmai,» aģentūrai LETA toreiz pauda Dūle.

Viņš atzīmēja, ka daudzās filozofijās, mācībās un garīgajās praksēs ar vārda nomaiņu atzīmē jauna dzīves posma sākšanu. «Mēs paliekam, kas bijām, ar savu pieredzi, latvieši ar dažādu asiņu piejaukumiem, bet ar piešķirtu garīguma dimensiju mūsu rīcībai. Mēs savus vārdus veidojam paši, izmantojot numeroloģijas metodiku, atbilstoši tām kvalitātēm un īpašībām, ko vēlamies sevī attīstīt,» skaidroja Dūle.

Viens no pirmajiem «Skaistās nākotnes» uzdevumiem būs veicināt visu iedzīvotāju slāņu izpratni par politiskajiem procesiem, mudināt sociāli aktīvas, intelektuāli attīstītas un uz garīgu pilnveidošanos tendētas jaunatnes iesaistīšanos politiskajās aktivitātēs, pagājušā gada rudenī skaidroja Dūle.

Drīz pēc tam topošās partijas dibinātāju publiskās aktivitātes norima, lai gan mājaslapa «skaistanakotne.lv» joprojām turpina darboties. Pēdējais ieraksts sadaļā «Jaunumi» tajā datēts ar šā gada 10.janvāri.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv