Dzīvesvietu varēs deklarēt arī elektroniski

Apollo
0 komentāru

Turpmāk, lai deklarētu savu dzīvesvietu, iedzīvotājiem vairs nevajadzēs personiski ierasties pašvaldības iestādēs — tagad to varēs izdarīt arī elektroniski, informē E-lietu sekretariāts.

Šāda iespēja radīta, sekretariātam sadarbojoties ar Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi.

Tagad ikviens savu dzīvesvietu var deklarēt e-pakalpojumu portālā www.latvija.lv, kur elektroniski var deklarēt savu, sava nepilngadīgā bērna, aizbildnībā vai aizgādnībā esošas personas dzīvesvietu Latvijā.

«Jaunā iespēja ir lielisks piemērs, kas parāda, kā elektroniskie pakalpojumi iedzīvotājiem var būtiski atvieglot un padarīt ērtāku valsts un pašvaldību pakalpojumu saņemšanu. Izmantojot e-pakalpojumu, dzīvesvietu var deklarēt pāris minūtēs — neatkarīgi no iestāžu darbalaika un to atrašanās vietas,» norāda e-lietu ministre Signe Bāliņa.

Lai deklarētu savu dzīvesvietu elektroniski, vajadzīgs Latvijas Pasta izsniegtais elektroniskais paraksts.

Kāda ir pašreizējā deklarētā dzīvesvietas adrese un vai tā ir aktuāla, iedzīvotāji var pārliecināties portālā www.latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu «Mani vai manas pārstāvētās personas dati Iedzīvotāju reģistrā», kas personai ļauj uzzināt to, kādi dati par viņu reģistrēti Iedzīvotāju reģistrā. Pakalpojums ir pieejams ar drošu elektronisko parakstu, kā arī «Swedbank» un SEB bankas internetbankas lietotājiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv