Dzīvojamo māju renovācijas projektu Latvijā maz

Apollo
0 komentāru

Saskaņā ar SEB bankas un Market data veikto aptauju renovēto dzīvojamo māju skaits Latvijā ir tikai 9% no kopējā daudzdzīvokļu ēku skaita. Aptauja parādīja, ka vairumā gadījumu renovācijas process notika raiti, portālu «Apollo» informēja Agnese Strazda, SEB bankas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja.

Kaķis

Foto: Evija Trifanova/LETA

Aptauja rāda, ka astoņi no desmit renovēto māju iedzīvotājiem norāda, ka mājas renovācijas laikā nebija nekādu sarežģījumu. 13% norādīja uz tādiem traucējošiem faktoriem kā kaimiņu sākotnējā nepiekrišana renovācijai un 6% - remontdarbu slikto kvalitāti.

Aptaujā noskaidrojies, ka visbiežāk renovācijas gaitā veikts kāpņu telpu remonts (60%) un gala sienu siltināšana (53%), tad seko apkures sistēmas modernizācija (36%) un logu nomaiņa (29%) un visbeidzot jumta nomaiņa (26%) un fasādes sienu siltināšana (26%). Diezgan populāri renovācijas veidi ir ūdens un kanalizācijas sistēmas nomaiņa, bēniņu siltināšana, kā arī pagraba siltināšana. Šādi darbi tika realizēti 19% gadījumu. Šie dati liecina, ka renovācija bijusi komplekss pasākums un iekļāva vairākus svarīgus māju energoefektivitātes posmus.

SEB bankas renovācijas finansēšanas eksperte Tatjana Botina - Solomaha: «Aptauja liecina par pozitīvu attieksmi no tiem iedzīvotājiem, kuriem jau ir renovācijas pieredze. Mums bija svarīgi uzzināt arī finansējuma avotus. Izrādās, ka 40% gadījumu renovācija tika veikta uz savu uzkrājumu rēķina un 26% - tika izmantoti aizdevuma līdzekļi.»

Lielāko daļu atjaunoto māju pārvalda pašvaldības un privātie apsaimniekotāji (attiecīgi 36% un 34%). Visretāk renovācija tiek veikta kooperatīvu pārvaldītājās mājās - tikai 8% gadījumi. Ģeogrāfiski renovēto māju visvairāk ir Kurzemē (17%). Vidzemē, Rīga un Rīgas rajonā mazāk - attiecīgi 11% un 10%.

Par renovācijas iemeslu 43% gadījumu ir nosaukta vēlme sakopt māju un 42% - slikta esošā siltumizolācija un nepieciešamība samazināt apkures rēķinus. Starp iemesliem uzsākt renovāciju bija minēts arī ēku vecums (14%), iespēja saņemt finansējumu no ES struktūrfondiem (9%). Interesanti, ka ievērojama daļa māju iedzīvotāju (14%), kur tika veikta renovācija, nezin, kāpēc darbi ir uzsākti vai neinteresējas par šo jautājumu.

Aptaujā, ko veica SEB banka sadarbībā ar pētījumu kompāniju Market dati, piedalījās 816 iedzīvotāji no dažādiem Latvijas reģioniem. Aptauja tika veikta 2009. gada novembrī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
19

2017. gada 19. novembris

Vārda dienas

Līze, Liza, Elizabete, BetijaJeļizabeta, Jeļizaveta, Jeļizavete, Lisa, Lisija, Lize, Līza, Līziņa, Jelizavete, Jelizaveta, Jelizabeta, Beta, Betsija, Eba, Elizabeta, Elizaveta, Elizavete, Elizbete, Elīzabeta, Elīzabete, Elzabeta, Elžbeta, Alžbeta

Valūtu kursi

19.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv